24 maja 2024

Nokturn dla Fryderyka Chopina

Hrubieszów

12 marca 2010 r. o godz. 17:00 w Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie odbędzie się uroczysta inauguracja wystawy NOKTURN DLA FRYDERYKA CHOPINA. Ekspozycja została zorganizowana w związku z trwającym Rokiem Chopinowskim.

***

Będzie można na niej zobaczyć wydawnictwa chopinowskie oraz pamiątki z zakresu szeroko pojmowanej kultury polskiej, które w szczególny sposób upamiętniają nie tylko wizerunek kompozytora, ale również jego zasługi na niwie muzyki. Ta część wystawy została przygotowana w oparciu o zbiory z prywatnej kolekcji Pani Łucji Watras.

Ponadto ekspozycja będzie wzbogacona o bardzo ważny i niezwykle ciekawy wątek przyjaźni między Chopinem, a Tytusem Wojciechowskim z Poturzyna (Powiat – Tomaszów Lubelski, Gmina Telatyn), u którego Chopin spędził swoje ostatnie polskie wakacje, z którym się przyjaźnił i korespondował.

Dodatkowo przez cały okres trwania wystawy będzie można skorzystać z wysłuchania jednego z dwóch referatów wzbogaconych prezentacją multimedialną, które zostały przygotowane przez komisarza wystawy Dorotę Grzymałę.

Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie www.muzeum-hrubieszow.pl w zakładce „wystawy czasowe”.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się w aktywne uczestnictwo w obchodach Roku Chopinowskiego.