Hrubielove to nieformalna grupa działania, zrzeszona jako ciało doradcze przy Urzędzie Miasta Hrubieszowa, której celem jest rozwój młodzieży.
Celem grupy jest dotarcie do mieszkańców Hrubieszowa oraz podejmowanie różnych inicjatyw: kulturalnych, społecznych, edukacyjnych. Grupa skupia się na aktywizowaniu ludzi, pokazywaniu możliwości rozwoju człowieka, uczeniu nowych umiejętności, rozwijaniu potencjału i wydobywaniu ukrytych talentów. Hrubielove zachęca do wstępowania o nowych członków, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w podejmowanych przez grupę akcjach a także wdrażać swoje pomysły i wspólnie dążyć do ich realizacji i czuć satysfakcję ze wspólnie zrealizowanych pomysłów oraz wspólnie spędzonego czasu.
PIERWSZA AKCJA HRUBIELOVE
Cykl paneli warsztatowych, 5 grudnia godz.14, Hrubieszowski Dom Kultury
I Warsztat
Warsztaty żywieniowe z Magdaleną Hajkiewicz pt. „Jesteś tym, co jesz- nie jedz szybko, niezdrowo i bezwartościowo”
Plan warsztatów:
- „Jesteś tym co jesz- nie jedz szybko, niezdrowo i bezwartościowo” wprowadzenie.
- Tajemnice etykiet na opakowaniach produktów.
- Producenci żywności, czy koncerny chemiczne?
- Cukier wiele imion ma.
- Nie jedz tego- będziesz zdrowszy.
- Jelita- Twój drugi mózg.
- Tabletki to nie wszystko- jedzenie to też leczenie.
- Bez cukru, bez glutenu, bez laktozy, bez sensu.
- Żywieniowe absurdy.
- Podsumowanie.
II. Warsztaty kreatywnego pisania tekstów Loesje
Teksty, które trafiają na plakaty Loesje powstają podczas warsztatów kreatywnego pisania. Promują wolność wypowiedzi, pobudzają do aktywności społecznej, kreatywności i krytycznego podejścia do rzeczywistości.
Czas i przebieg warsztatów zależą w dużej mierze od liczebności grupy, trwają one z reguły nie krócej niż 2 godziny (przy grupie około 10 -15 osób). Składają się z rozgrzewki, w trakcie której uczestnicy pracują na skojarzeniach słownych i układają krótkie teksty. Następnie grupa wybiera tematy, na które będzie wypowiadać się w formie krótkich tekstów utrzymanych w stylistyce Loesje. Kolejny etap to wybór najlepszych tekstów powstałych podczas warsztatów i dyskusja im poświęcona oraz praca nad layoutem plakatów.
Warsztaty wykorzystują otwartą metodę, stąd można je dostosowywać do potrzeb czy wieku grupy. Nie wymagają od uczestników wcześniejszego doświadczenia w zakresie kreatywnego pisania – są przyjazną formą nawet dla osób, które spotykają się z nią po raz pierwszy. Poszczególne warsztaty różnią się od siebie ze względu na to, że zawsze bierze w nich udział inna grupa osób, która wybiera do dyskusji aktualnie interesujące ją tematy – niezależnie więc od tego, ile razy bierze się w nich udział są zawsze polem do nowych dyskusji.
Wymogi:
Zamknięta przestrzeń, stoliki, krzesła, flipchart, mazaki, kartki a4, kolorowe kredki, długopis (materiały biurowe zabezpieczam).
więcej na: http://www.loesje.pl/
III. Warsztat
Podziemny Hrubieszów – Łukasz Krawczyk
Więcej na:
https://www.facebook.com/hrubielove/?fref=ts