26 maja 2024

Hrubielove: Hrubieszów stawia na młodzież

Hrubielove to nieformalna grupa działania, zrzeszona jako ciało doradcze przy Urzędzie Miasta Hrubieszowa, której celem jest rozwój młodzieży.


Celem grupy jest dotarcie do mieszkańców Hrubieszowa  oraz podejmowanie różnych inicjatyw: kulturalnych, społecznych, edukacyjnych. Grupa skupia się na aktywizowaniu ludzi, pokazywaniu możliwości rozwoju człowieka, uczeniu nowych umiejętności, rozwijaniu potencjału i wydobywaniu ukrytych talentów. Hrubielove zachęca do wstępowania o nowych członków, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w podejmowanych przez grupę akcjach a także wdrażać swoje pomysły i wspólnie dążyć do ich realizacji i czuć satysfakcję ze wspólnie zrealizowanych pomysłów  oraz wspólnie  spędzonego czasu.


PIERWSZA AKCJA HRUBIELOVE

Cykl paneli warsztatowych, 5 grudnia godz.14, Hrubieszowski Dom Kultury

 

I Warsztat

Warsztaty żywieniowe z Magdaleną Hajkiewicz pt. „Jesteś tym, co jesz- nie jedz szybko, niezdrowo i bezwartościowo”

Plan warsztatów:

  1. „Jesteś tym co jesz- nie jedz szybko, niezdrowo i bezwartościowo” wprowadzenie.
  2. Tajemnice etykiet na opakowaniach produktów.
  3. Producenci żywności, czy koncerny chemiczne?
  4. Cukier wiele imion ma.
  5. Nie jedz tego- będziesz zdrowszy.
  6. Jelita- Twój drugi mózg.
  7. Tabletki to nie wszystko- jedzenie to też leczenie.
  8. Bez cukru, bez glutenu, bez laktozy, bez sensu.
  9. Żywieniowe absurdy.
  10. Podsumowanie.


II. Warsztaty kreatywnego pisania tekstów Loesje

 Teksty, które trafiają na plakaty Loesje powstają podczas warsztatów kreatywnego pisania. Promują wolność wypowiedzi, pobudzają do aktywności społecznej, kreatywności i krytycznego podejścia do rzeczywistości.

Czas i przebieg warsztatów zależą w dużej mierze od liczebności grupy, trwają one z reguły nie krócej niż 2 godziny (przy grupie około 10 -15 osób). Składają się z rozgrzewki, w trakcie której uczestnicy pracują na skojarzeniach słownych i układają krótkie teksty. Następnie grupa wybiera tematy, na które będzie wypowiadać się w formie krótkich tekstów utrzymanych w stylistyce Loesje. Kolejny etap to wybór najlepszych tekstów powstałych podczas warsztatów i dyskusja im poświęcona oraz praca nad layoutem plakatów.

Warsztaty wykorzystują otwartą metodę, stąd można je dostosowywać do potrzeb czy wieku grupy. Nie wymagają od uczestników wcześniejszego doświadczenia w zakresie kreatywnego pisania – są przyjazną formą nawet dla osób, które spotykają się z nią po raz pierwszy. Poszczególne warsztaty różnią się od siebie ze względu na to, że zawsze bierze w nich udział inna grupa osób, która wybiera do dyskusji aktualnie interesujące ją tematy – niezależnie więc od tego, ile razy bierze się w nich udział są zawsze polem do nowych dyskusji.

Wymogi:

Zamknięta przestrzeń, stoliki, krzesła, flipchart, mazaki, kartki a4, kolorowe kredki, długopis (materiały biurowe zabezpieczam).

więcej na: http://www.loesje.pl/


III. Warsztat

Podziemny Hrubieszów – Łukasz Krawczyk

 

Więcej na:

https://www.facebook.com/hrubielove/?fref=ts