28 maja 2024

Hrubieszów: 20-lecie posługi organistowskiej Łukasza Machulskiego

W niedzielę 2 czerwca, w kościele pw. Św. Mikołaja w Hrubieszowie, zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna w intencji Łukasza Machulskiego, który w tym roku świętuje 20 lat pracy, jako organista.

Łukasz Machulski urodził się w Hrubieszowie. W latach 1993 – 1999 uczęszczał do hrubieszowskiego Ogniska Muzycznego. Przygodę ze śpiewem liturgicznym rozpoczął w 1999 roku w scholi Soli Deo, działającej przy Parafii Św. Mikołaja. W listopadzie tego pamiętnego roku, zachęcony przez Tomasza Sobczuka, rozpoczął przygodę z akompaniowaniem na organach do Mszy Świętej, a w lutym 2000 roku zaczął pełnić amatorską posługę organisty w Kaplicy Szpitalnej.

W latach 2000 – 2004 kształcił się w Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Lutomiersku koło Łodzi, a po jej ukończeniu, 1 czerwca 2004 roku, rozpoczął pierwszą pracę w Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie.

Następnie funkcję organisty pełnił w parafiach: Przenajświętszej Trójcy w Chełmie i Świętego Jana Chrzciciela w Czerniczynie.

Od listopada 2018 roku, aż po dzień dzisiejszy, pracuje w Parafii Św. Mikołaja w Hrubieszowie.

Msza Święta rozpocznie się o godz 18, wcześniej o 17.30 Nabożeństwo Czerwcowe. Po Mszy odbędzie się koncert pieśni i piosenek religijnych w wykonaniu Łukasza oraz parafialnej scholi Vox Cordis. Chór parafialny zaśpiewa podczas Mszy Świętej.

Wszyscy uczestnicy jubileuszowej uroczystości otrzymają drobny, pamiątkowy upominek.

Gorąco wszystkich zapraszam na wspólne radosne świętowanie i uwielbianie Pana Boga!

Łukasz Machulski


Zobacz też:

Hrubieszów: Finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego!

Zerknij na Instagram →