3 marca 2024

Hrubieszów: Baśń o dębowym sercu – spotkanie autorskie z Arturem Jasińskim

We wtorek 26 września 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filia w Hrubieszowie uczniowie klasy drugiej i trzeciej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie, mieli okazję spotkać się z Arturem Jasińskim, debiutującym autorem książki pt.: „Baśń o dębowym sercu”.

Reklamy

 

Autor mieszka w Świdniku, gdzie na co dzień zajmuje się muzyką – gra na perkusji i pisze teksty piosenek. Jego książka została pozytywnie przyjęta przez recenzentów i blogerów książkowych.

Podczas spotkania, pisarz przybliżył uczniom swój warsztat pracy. Opowiedział o sztuce pisania i pomyśle na książkę dla dzieci. Utwór dla najmłodszych zmierzał napisać już dawno. Nie miał jednak pomysłu na fabułę. Gdy pojawiła się myśl, że będzie to opowieść o przyjaźni chłopca i drzewa – napisanie książki zajęło autorowi kilka dni.

Reklamy

W trakcie spotkania pan Artur Jasiński przybliżył uczniom swoją twórczość, cytując fragmenty baśni i prezentując audiobooka. Następnie uczniowie zadawali autorowi liczne pytania dotyczące zarówno jego twórczości literackiej, życia osobistego, jak i poszanowania przyrody.

Wszyscy uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupu książek autora i otrzymania autografu.

 

(info i fot. BPH)