Hrubieszów: Będzie nowy sprzęt i oprogramowanie w urzędzie

Gmina Miejska Hrubieszów otrzymała dofinansowanie, które przeznaczone będzie na zakup sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług, pracy i edukacji zdalnej oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa.

Reklamy

Gmina Miejska Hrubieszów otrzymała dofinansowanie na projekt złożony w ramach Konkursu Grantowego „Cyfrowa Gmina”, którego celem jest wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych poprzez nabycie sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług, pracy i edukacji zdalnej oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa.

Wartość przyznanego dofinansowania wyniesie 516 960 zł, a przeznaczone ono zostanie na:

Reklamy

– wymianę sprzętu wykorzystywanego przez urzędników – planowany jest zakup komputerów, laptopów i tabletów, które częściowo zastąpią sprzęt przestarzały technologicznie;

– sprzęt serwerowy, systemy bezpieczeństwa i inne aplikacje oraz urządzenia zabezpieczające zdalny dostęp do zasobów urzędu,

– zakup oprogramowania do zdalnego wsparcia użytkowników np. podczas pracy zdalnej;

– przeprowadzenie diagnozy cyberbezpieczeństwa;

– szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa dla pracowników urzędu.

Inwestycja będzie realizowana w ramach cyfryzacji urzędu gminy oraz zapewnienia cyberbezpieczeństwa samorządowym systemom informatycznym. Realizacja grantu ma się przyczynić do ograniczenia negatywnych skutków społecznych, gospodarczych oraz edukacyjnych wywołanych przez pandemię COVID-19.

­

(źródło: UM Hrubieszów)


Zobacz też:

Hrubieszów: Boiska im. Marka Kitlińskiego… Minęło 5 lat od pomysłu i…?

Hrubieszów: Boiska im. Marka Kitlińskiego… Minęło 5 lat od pomysłu i…?