23 maja 2024

Jak usunąć blizny?

Blizna jest co prawda trwałą zmianą na skórze, ale to nie znaczy, że musisz pogodzić się z tym, że będzie trwale Cię szpeciła. Jeżeli nieestetyczne ślady po uszkodzeniach skóry odbierają Ci poczucie pewności siebie lub powodują fizyczny lub psychiczny dyskomfort, warto zdecydować się na zabieg, który pozwoli na ich redukcję i znaczne zmniejszenie ich widoczności.

Laser, terapia LED oraz głębokie złuszczanie skóry – metody, które pozwalają na pozbycie się nieestetycznych śladów

Jeśli blizny sprawiają Ci dyskomfort oraz odbierają poczucie własnej wartości, to najlepszym rozwiązaniem jest maksymalne zmniejszenie ich widoczności. Na blogu Kaniowscy Clinic znajdziesz opis zabiegów umożliwiających osiągnięcie tego celu. O tym, który z nich należy wybrać, decyduje wiele czynników. Zaliczają się do nich przede wszystkim: głębokość i powierzchnia blizny, sposób jej powstania oraz czas, jaki upłynął od całkowitego wygojenia rany.

Najlepsze narzędzie do walki ze śladami na twarzy i innych partiach ciała

Metodą, która sprawdza się zarówno w przypadku dużych, jak i niewielkich blizn, jest dobranie odpowiedniego zabiegu laserowego. Sprawdza się on przy usuwaniu zmian płaskich, wypukłych, a także zanikowych. Laser działa z bardzo dużą precyzją, tworząc w obrębie blizny mikrouszkodzenia. Dzięki temu pobudzony zostaje proces regeneracji naskórka poprzez wzmożenie produkcji nowych włókien kolagenowych. Laser powoduje, że struktura blizny się zmienia. Ulega znacznemu zmiękczeniu, a jej kolor znacznie zbliża się do naturalnego odcienia skóry. W naszej klinice wykonujemy zabiegi laserowe pozwalające na wygładzenie blizn oraz trwałą regenerację skóry, między innymi: Discovery Pico, Laser CO2, Mosaic.

Jak wygląda przebieg zabiegu laserowego usuwania blizn?

Laserowe zabiegi usuwania blizn zalicza się do zabiegów nieinwazyjnych, choć w niektórych przypadkach może wystąpić dyskomfort, a niekiedy także mikrokrwawienia. Z tego też powodu w przypadku choćby rozstępów czy bardzo głębokich zmian na godzinę przed przeprowadzeniem zabiegu nakłada się na skórę maść znieczulającą, która redukuje odczuwanie bólu do minimum. Co istotne, zabieg nie wiąże się z kilkudniowym pobytem w klinice – możesz udać się więc do domu zaraz po jego zakończeniu. Pomijając godzinny okres oczekiwania na zadziałanie maści znieczulającej, sam zabieg trwa – w zależności od rozmiarów leczonej zmiany – od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

(tekst i fot. mat. sponsora)