Hrubieszów: Delegacja z Arabii Saudyjskiej w NOSG

W Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej gościła delegacja kierownictwa Straży Granicznej Arabii Saudyjskiej.

Reklamy

W dniu 28 listopada 2013r. Placówkę Straży Granicznej w Hrubieszowie wizytowała delegacja starszych oficerów Straży Granicznej z Arabii Saudyjskiej oraz przedstawiciele firmy Cassidian Saudi Ltd i firmy Booz Consultants.             

W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie płk SG Jacek Gartman, Komendant Placówki SG w Hrubieszowie kpt. SG Mariusz Kulczyński, Naczelnik Wydziału Prezydialnego ppłk SG Zbigniew Ostrowski, Naczelnik Wydziału do Spraw Cudzoziemców ppłk SG Arkadiusz Marek oraz Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia kpt. SG Jakub Bobowiec.

Głównym celem wizyty było zapoznanie delegacji z procesem modernizacji oraz przekształcenia formacji o charakterze wojskowym WOP w formację o charakterze policyjnym, czyli dzisiejszą Straż Graniczną. Spotkanie to było również okazją do wymiany doświadczeń w zakresie funkcjonowania służb granicznych. Podczas wizyty omówiono funkcjonowanie Straży Granicznej w oparciu o nowoczesny sprzęt specjalistyczny, transportowy i optoelektroniczny będący na wyposażeniu Placówki SG w Hrubieszowie.    

Oficerom z Arabii Saudyjskiej zaprezentowano również obiekty placówki, m.in. hangar i strzelnicę oraz przedstawiono pokaz psów służbowych i wykorzystanie śmigłowca w służbie.


Info i fot. NOSG