15 lipca 2024

Hrubieszów: Kapele Serc zebrały ponad 2300 złotych

19 maja 2013 roku w Hrubieszowskim Domu Kultury już po raz piąty odbył się koncert charytatywny „Kapele serc”. W tym roku na scenie zaprezentowali się nie tylko tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, ale również formacja taneczna Prima Donna i Teatr Piosenki MŁYN.

Reklamy


Tym koncertem Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej przyłączył się do ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Prezydium Polskiej Sekcji CIOFF oraz Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej istnieje 26 lat, a od 15 posiada weryfikację Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF, które uprawniają go do reprezentowania Polski na festiwalach folklorystycznych na całym świecie.

Reklamy

Podczas koncertu odbyła się aukcja, na której licytowano pamiątki przekazane przez Urząd Miasta Hrubieszów i Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej. Ponadto licytowane były prace plastyczne Heleny Piekarz, Alfreda Przybysza, Ryszarda Wiecha, reprodukcje Profesora Wiktora Zina, prace plastyczne wychowanków Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie.

Podczas koncertu udało się zebrać sumę 2322 zł. Pieniądze zostały przekazane na rzecz Fundacji Rozwoju SP ZOZ w Hrubieszowie na potrzeby oddziału neurologii, ze szczególnym uwzględnieniem chorych na stwardnienie rozsiane.

Reklamy

Mamy nadzieję, że zainicjowany przez Polską Sekcję CIOFF koncert charytatywny „Kapele Serc” na stałe wpisze się w kalendarz imprez miasta Hrubieszowa.

To wspaniale, że w dzisiejszym świecie znajdują się ludzie propagujący nie tylko kulturę ludową, ale są także wrażliwi na drugiego człowieka. Przecież „nawet skromna pomoc jest zawsze lepsza od wielkiego współczucia”.


Kierownictwo i tancerze Zespołu

Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej