Hrubieszów: Laureaci konkursów w Lublinie [WIDEO]

Laureaci dwóch konkursów powiatowych: „Maria Konopnicka” i „Konkursu Wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu”, wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Lublina.

Reklamy

21 czerwca 2022 roku laureaci dwóch konkursów powiatowych: „Maria Konopnicka” i II edycji „Konkursu Wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu”, realizacja których była zadaniem publicznym pt.: „Wiedza to klucz do sukcesu” współfinansowanym ze środków Powiatu Hrubieszowskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem „Staszic” wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Lublina.

Uczniowie szkół podstawowych wraz z opiekunami: p. Neonilą Pawluk, p. Edytą Wolańczuk i p. Joanną Szabat spotkali się we wtorek tuż przed godziną 8.00, aby wyruszyć w kierunku Lublina.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta. Pani przewodnik z dużym zaangażowaniem opowiadała o uliczkach, o zabytkach, o postaciach związanych z Lublinem, udało się również wejść na zamek i obejrzeć donżon oraz odnowioną kaplicę Świętej Trójcy⛪. W czasie spaceru było wietrznie, w pewnym momencie nawet potrzebne były parasole, ale słońce pokazujące się między chmurami dawało nam wiele radości.

Spacer był bardzo ciekawy, a tuż po nim grupa trafiła do kina na najnowszy film o dinozaurach. Wizualne i dźwiękowe efekty specjalne oraz ciekawa fabuła filmu nie pozwalały się nudzić i zapewniły sporą dawkę rozrywki.

Ostatnim punktem programu wycieczki był obiad w restauracji Sielsko Anielsko. Po dniu pełnym wrażeń obiad oraz lody w pięknym wnętrzu były dla uczestników prawdziwą ucztą. Powrót do Hrubieszowa i spotkanie z oczekującymi na swoje dzieci rodzicami nastąpiły o godzinie 18.30.

Wszyscy stwierdzili, że taka forma nagradzania jest bardzo atrakcyjna i pożyteczna. Wspomnień nie zabierze nam nikt!

­

­­

oprac. Joanna Szabat

wideo: youtube.com


Zobacz też:

Hrubieszów: Staszic u myśliwych [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Staszic u myśliwych [ZDJĘCIA]