Hrubieszów: Miał przyjechać do niej z USA – straciła 16 tysięcy

58-latka z Hrubieszowa zawarła znajomość z mężczyzną na jednym z portali społecznościowych. Twierdził, że mieszka w USA i chce do niej przyjechać, ale potrzebuje pieniędzy na bilet lotniczy. Kobieta przelała na podane przez niego konto ponad 16 tysięcy zł.

Reklamy

58-letnia mieszkanka Hrubieszowa, na jednym z portali społecznościowych poznała mężczyznę. Mówił jej, że jest po pięćdziesiątce, mieszka w Stanach, jest inżynierem na statku, ale ciężko choruje i potrzebuje pieniędzy na leczenie.

Znajomość trwała kilka miesięcy, a nowopoznany mężczyzna wysyłał kobiecie zdjęcia i cały czas utrzymywał z nią bliski kontakt. Kiedy wirtualny związek się rozwinął mężczyzna stwierdził, że chce w końcu przyjechać do Polski, ale nie ma pieniędzy na bilet lotniczy i potrzebuje pożyczki.

58-latka bez wahania przelała na podane przez mężczyznę konto w sumie ponad 16 tys. złotych. Po przelaniu pieniędzy poznany wielbiciel stwierdził, że pieniądze odda, ale na razie nie może przyjechać, ponieważ został zatrzymany przez policję w Dubaju.

Zaniepokojona całą sytuacją kobieta przyszła zawiadomić o sprawie policjantów. Jednak nawet w chwili zgłoszenia podkreślała, że mężczyzna obiecał jej przyjazd do Polski i zwrot pieniędzy, tylko na razie nie ma jak tego uczynić.

Hrubieszowscy policjanci poszukują oszusta i po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Pomysłowość oszustów nie zna granic. Wykorzystują nasze dobre serce, grają na emocjach po to, by nas oszukać.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

­

(info: KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Hrubieszów: Sprawa niezakończonej inwestycji – parking przy ulicy Ciesielczuka Hrubieszów – uwagi do odpowiedzi – ZDJĘCIA

Hrubieszów: Sprawa niezakończonej inwestycji – parking przy ulicy Ciesielczuka Hrubieszów – uwagi do odpowiedzi – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie