6 grudnia 2023

Hrubieszów na 9 miejscu w rankingu Wspólnoty – dyplomy wręczone

Miasto Hrubieszów zajęło 9 miejsce w kategorii miast powiatowych w Polsce w rankingu przygotowanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, podsumowującym wydatki gmin ze środków unijnych w latach 2014 – 2019. Dziś, w Katowicach wręczono dyplomy.

Reklamy

Dziś, podczas uroczystej gali w ramach XVIII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów dla najlepszych samorządów w rankingu przygotowanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, podsumowującym wydatki gmin ze środków unijnych w latach 2014 – 2019.

Hrubieszów zajął w nim 9 miejsce w Polsce, w kategorii miast powiatowych.

Reklamy

Rankingi Wspólnoty to opracowywane przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego zestawienia wszystkich samorządów analizowane na podstawie obiektywnych danych z GUS pod kątek kilku aspektów.

Każdy z nich to odrębny ranking. Ponieważ są opracowywane na bazie zestandaryzowanych, obiektywnych wskaźników często są wykorzystywane przez same samorządy do przygotowywania opracowań porównawczych wykorzystywanych np. na sesjach rad.

Rankingi Wspólnoty są publikowane rok po okresie, którego dotyczą zebrane w tym zestawieniu dane, ponieważ w takim czasie są publikowane dane z GUS.


fot. UM Hrubieszów

Zobacz też:

Hrubieszów na 9. miejscu, powiat hrubieszowski 10. w rankingu Wspólnoty

Ranking Bogactwa Samorządów – Hrubieszów na 255 pozycji. Miejsca powiatu i gmin