Hrubieszów: Niesprawne autokary miały przewozić dzieci

Wczoraj policjanci hrubieszowskiej drogówki, po zgłoszeniu zaniepokojonych rodziców i opiekunów, skontrolowali dwa autokary, które miały przewozić dzieci. Jak się okazało, oba pojazdy były niesprawne i nie mogły zostać dopuszczone do ruchu.

Reklamy

 

W środę hrubieszowscy policjanci zostali poinformowani przez zaniepokojonych rodziców i opiekunów jednej z placówek oświatowych, że autobusy, którymi mają podróżować ich pociechy, mogą być niesprawne.

Policjanci drogówki udali się na miejsce, aby to skontrolować. Okazało się, że wątpliwości rodziców i wychowawców były słuszne. Dwa autokary, które miały wieźć dzieci nie nadawały się do dalszej jazdy. Policjanci ukarali kierowców wysokimi mandatami karnymi, a dzieci pojechały na zaplanowany wyjazd innymi, sprawnymi autobusami.

 

***

 

Okres zbliżających się wakacji to czas wielu wycieczek szkolnych. Dla policjantów hrubieszowskiej drogówki, jak co roku, to czas wzmożonych kontroli autokarów, którymi będą się przemieszczać nasze pociechy. Przypominamy, że każdy rodzic może poprosić funkcjonariuszy o taką kontrolę przed wyjazdem – dzięki niej będzie spokojny, że jego dziecko wyruszy w podróż sprawnym autem i dojedzie bezpiecznie do celu.

Aby zgłosić taką kontrolę należy zadzwonić (najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem) do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie pod numer telefonu 84 696 62 80 lub bezpośrednio do Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego 84 696 62 60.

Kontroli dokonują wyłącznie policjanci ruchu drogowego w zakresie: szczegółowego sprawdzenia stanu technicznego pojazdu, sprawdzenia jego niezbędnego wyposażenia, sprawdzenia stanu trzeźwości kierowcy oraz posiadanej dokumentacji. Jeśli nauczyciel, rodzic czy organizator wyjazdu będzie miał jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące stanu technicznego autokaru lub stan trzeźwości kierowcy będzie budził wątpliwości, należy nie dopuścić do dalszej podróży, a swoje wątpliwości zgłosić policjantom.

 

(źródło: KPP Hrubieszów / EK)