27 maja 2024

Hrubieszów: Nowe inwestycje sportowe

Szkoła Podstawowa nr 2 w Hrubieszowie zyskała nowe boiska sportowe, a Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji wzbogacił się o skatepark i ściankę wspinaczkową. Dzięki nowym inwestycjom miejskim zyskają nie tylko dzieci i młodzież. Sportowo – rekreacyjna oferta Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jest skierowana do osób w każdym wieku.

 

Szkoła Podstawowa nr 2 w Hrubieszowie od nowego roku szkolnego ma do dyspozycji nowoczesny kompleks boisk sportowych. W jego skład weszło  boisko trawiaste do piłki nożnej oraz wielofunkcyjne boisko przystosowane do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa. Boiska trawiaste  otacza 200-metrowa bieżnia okólna z czterema torami. Cały teren został odwodniony, ogrodzony i doświetlony.

Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji wzbogacił się o skatepark i ściankę wspinaczkową. Skatepark składa się z 6 specjalistycznych  elementów przeznaczonych do skoków i akrobacji na rowerach, deskorolkach i rolkach, w skałd których wchodzi Quarter Pipe + mini quarter Jumpbox Funbox + grindbox 3/3 + rail 3/3 Quarter pipe + bank + quarter Poręcz prosta Grindbox 1 Grindbox 2 Grindbox 5.

Ścianka wspinaczkowa ma wysokość 7 metrów. Jej kształt i powierzchnia wyglądem przypominają naturalne formy skalne i tworzą wrażenie jednolitej skalnej bryły.

Oficjalne otwarcie inwestycji odbyło się 6 października 2017 r.  W uroczystościach w Szkole Podstawowej Nr 2 udział wzięli: w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Arkadiusz Bratkowski, Monika Żur Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Zamościu, Proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy ks. Andrzej Puzon, Bogdan Kozłowski przedstawiciel TAMEX Obiekty Sportowe S.A., Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Świstowska wraz z radnymi, Burmistrz Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając oraz przedstawiciele jednostek organizacyjnych miasta Hrubieszowa, służby mundurowe, nauczyciele i uczniowie SP Nr 2.  

Po części artystycznej zaprezentowanej przez uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 nastąpiło przecięcie wstęgi i oficjalne otwarcie boisk. Na koniec odbył się trening juniorów MKS Unii Hrubieszów i mecz towarzyski , w którym radni i samorządowcy zmierzyli się z uczniami SP Nr 2.

 

źródło i fot. UM Hrubieszów

 


 

Zobacz też:

Hrubieszów: Budowa skateparku dobiega końca 

Hrubieszów: Boiska przy Dwójce czekają na otwarcie 

Hrubieszów: Kończy się budowa ścianki wspinaczkowej przy HOSiR 

Hrubieszów: Baseny, hotel, kort, boisko, oczko wodne i inne… Ta inwestycja ucieszy wszystkich