22 czerwca 2024

Hrubieszów: Nowe miejsce rekreacji w mieście

Miasto Hrubieszów wybrało firmę, która jeszcze tej jesieni urządzi miejsce rekreacji przy Placu Staszica. To jedna z 10 takich inwestycji, które samorząd chce zrealizować, korzystając ze środków Unii Europejskiej.

Reklamy

 

Przy Placu Staszica powstanie plac zabaw z karuzelami, huśtawkami i ławkami. Zostanie wybudowany chodnik i miejsca postojowe. Prace będą kosztować ponad 140 tysięcy złotych i powinny się zakończyć do połowy listopada. Ponad 63 procent kosztów netto miasto pozyskało za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Lepsze jutro” z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

– W planach mamy jeszcze 9 takich inwestycji w innych częściach miasta. Wszystkie lokalizacje były konsultowane z zarządami poszczególnych osiedli i teraz czekamy na ogłoszenie naboru kolejnych wniosków o unijne dotacje, które chcemy pozyskać z tego samego źródła, a pieniądze wykorzystać w przyszłym i 2019 roku – zapowiada zastępca burmistrza Hrubieszowa Marta Majewska.

Reklamy

Oprócz Placu Staszica w śródmieściu miejsca rekreacji mają powstać w osiedlu „Jagiellońskie” przy ul. Kopernika, w osiedlu „Sławęcin” przy ul. Konopnickiej, w osiedlu „Polna” przy ul. Polnej, w osiedlu „Garnizon” przy ul. Żeromskiego, w osiedlu „Zielone” przy ul. Świerkowej, w osiedlu „Podgórze” przy ul. Gródeckiej, w osiedlu „Śródmieście” przy ul. 3 Maja, w osiedlu „Zamojska” przy ul. Teresówka i w osiedlu „Piłsudskiego” przy ul. Piłsudskiego. 

 

źródło: ias24.eu

Reklamy

 


 

Zobacz też:

Hrubieszów: Zmiany na Placu Staszica