Hrubieszów: O paradzie Szlachetnej Paczki jeszcze raz

W niedzielę, 20 listopada br. odbyły się koncert i parada ulicami Hrubieszowa, promująca Szlachetną Paczkę na terenie powiatu hrubieszowskiego zorganizowana przez wolontariuszy Rejonu Hrubieszów Południe, przy współpracy Rejonu Hrubieszów Północ.

Reklamy

 

Niedzielne wydarzenie rozpoczęło się Mszą świętą w kościele Św. Mikołaja w Hrubieszowie pod przewodnictwem ks. Witolda Bednarza z Parafii św. Ducha – wolontariusza Szlachetnej Paczki i oprawie wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI. Następnie, w sali widowiskowej Hrubieszowskiego Dom Kultury Beata Tomaszczuk – lider rejonu Hrubieszów Północ i Małgorzata Cios – lider rejonu Hrubieszów Południe, uroczyście powitały gości i dokonały prezentacji hrubieszowskich wolontariuszy. O idei Szlachetnej Paczki i zasadach jej tworzenia opowiedzieli Burmistrz Miasta Hrubieszowa – Tomasz Zając i Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie – Marek Kozielewicz. Uroczystość uświetnił występ wspaniałych artystów – rodziców z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Hrubieszowie w spektaklu „Śpiąca Królewna”. W tytułową rolę wcieliła się Wiceburmistrz Miasta Hrubieszowa – Marta Majewska. W muzycznej części zaprezentowały się: Wielopokoleniowa Orkiestra Dęta z Zubowic i Zespół „Czerwona Jarzębina” z Moroczyna oraz Maciej i Maria Łyko.

O godzinie 12:45 spod Hrubieszowskiego Domu Kultury wyruszyła parada Szlachetnej Paczki, której konno przewodzili: Burmistrz – Tomasz Zając, Wojciech Ciesielczuk i Lech Szopiński. Za nimi, w takt muzyki Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej z Zubowic podążali wolontariusze z flagami Szlachetnej Paczki, zaproszeni goście, darczyńcy, sponsorzy i przyjaciele SZLACHETNEJ PACZKI. Było barwnie, kolorowo i bardzo głośno. Parada zakończyła się wspólnym zdjęciem na schodach Hrubieszowskiego Domu Kultury. Po tak wspaniałym przemarszu zaproszono na poczęstunek. Goście mogli raczyć się gorącym bigosem przygotowanym przez Centrum Integracji w Mienianach oraz ciasteczkami, które przygotowali wolontariusze Szlachetnej Paczki dwóch Rejonów. Dziękujemy za owocną współpracę Rejonowi Hrubieszów Południe – „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Szczególnie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i osobom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Uroczystość miała na celu promocję Szlachetnej Paczki w mieście i powiecie hrubieszowskim. Wolontariusze Szlachetnej Paczki zapraszają do włączenia się w projekt i udzielenia mądrej pomocy rodzinom potrzebującym. Już od 19 listopada 2016 r. na stronie www.szlachetnapaczka.pl otwarta jest baza rodzin. Każdy może wybrać jedną z nich i przygotować konkretną pomoc. Może zrobić to sam lub we współpracy z rodziną, kolegami, sąsiadami. Możesz zostać bohaterem i zmienić świat na lepsze.

Parada odbywała się pod Patronatem Burmistrza Miasta Hrubieszowa – Tomasza Zająca, Wójta Gminy Hrubieszów – Jana Mołodeckiego i Wójta Gminy Werbkowice – Leszka Bojko.

 

Beata Tomaszczuk

Lider Rejonu Hrubieszów Północ

fot: Foto-Wrzos/LubieHrubie.pl/Szlachetna Paczka Hrubieszów Północ 

 


 

Zobacz też:

Hrubieszów: Koncert i parada promująca Szlachetną Paczkę FOTO