22 czerwca 2024

Hrubieszów: Ograniczenia w zakładzie karnym przedłużone

Co najmniej do 17 stycznia, na terenie Zakładu Karnego w Hrubieszowie, potrwają ograniczenia wynikające z panującej sytuacji epidemicznej.

Reklamy

Do dnia 17 stycznia 2021 r. na terenie Zakładu Karnego w Hrubieszowie przedłużony został zakaz zatrudnienia osadzonych poza terenem zakładu. W dalszym ciągu nie będą udzielane osadzonym widzenia oraz wstrzymane będzie odprawianie nabożeństw i udzielanie posług religijnych.

Jak informuje kierownictwo hrubieszowskiej jednostki – ograniczenia są niezbędne dla minimalizowania zagrożeń epidemiologicznych, wynikają z rekomendacji służb sanitarnych i uwzględniają potrzebę ochrony życia i zdrowia osadzonych, i ich rodzin, a także funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej.

Reklamy

Zakład Karny w Hrubieszowie zapewnia, że podejmuje wszelkie możliwe do realizacji działania, dostosowane do swoich możliwości, mające na celu kompensację wprowadzonych ograniczeń, a osobom pozbawionym wolności zostaną m.in. poszerzone uprawnienia do utrzymywania kontaktów z najbliższymi za pomocą środków komunikacji internetowej oraz telefonicznej.

­

Reklamy

źródło: ZK w Hrubieszowie


Zobacz też:

Wstrzymane widzenia w hrubieszowskim zakładzie karnym