Hrubieszów: Para mieszkańców ujęła pijanego kierowcę. Miał w organizmie ponad 2 promile

Na niebezpieczne zachowanie jednego z kierowców zwróciła uwagę para mieszkańców Hrubieszowa. Przy ul. Wyzwolenia ujęli nietrzeźwego kierującego i o zdarzeniu powiadomili Policję.

Reklamy

W ciągu minionej doby policjanci na drogach naszego województwa ujawnili 35 nietrzeźwych kierujących, którzy kierowali samochodami, rowerami oraz rolniczymi maszynami. A to kilka przykładów.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 27 latek z gm. Piszczac. Zatrzymany został do kontroli w miejscowości Dobrynka.  Jak się okazało rowerzysta miał w organizmie 3,2 promila alkoholu.

W Rejowcu Fabrycznym zatrzymany został z kolei 42 latek.    Jadąc motorowerem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego opla insygnię.  Podczas kontroli stanu trzeźwości okazało się, że prowadził motorower mając 3,1 promila alkoholu.

Na niebezpieczne zachowanie jednego z kierowców zwróciła uwagę para mieszkańców Hrubieszowa. Przy ul. Wyzwolenia ujęli nietrzeźwego kierującego i o zdarzeniu powiadomili Policję. 52-letni kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

 

***

 

Policjanci apelują o zachowanie zasad bezpieczeństwa i trzeźwość za kierownicą. Pamiętajmy, że pijani kierowcy to sprawcy wielu niekiedy tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności i utratę uprawnień do kierowania.

 

źródło i fot. KWP Lublin