Hrubieszów: Pierwsza wigilia na Rynku

Mieszkańcy Hrubieszowa po raz pierwszy spotkali się w piątek 21 grudnia na wspólnej wigilii w centrum miasta.

Reklamy

 

Wcześniej takie wieczerze były organizowane w Hrubieszowskim Domu Kultury, a tym razem składanie życzeń, dzielenie się symbolicznym opłatkiem i degustacja wigilijnych potraw odbyły się na miejskim Rynku.

Gości spotkania powitała jego pomysłodawczyni, burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska, która podziękowała za zainteresowanie tą propozycją, złożyła świąteczne życzenia i zaprosiła do wspólnego przeżywania Bożego Narodzenia. 

Reklamy

Towarzyszyli jej m.in. proboszczowie parafii Ducha Świętego – ksiądz Marek Giergiel i św. Mikołaja – ksiądz dziekan Wiesław Oleszek, który odprawił krótką modlitwę.

Uczestnicy wieczerzy wysłuchali również fragmentu ewangelii o narodzeniu Chrystusa, a potem dzielili się opłatkiem, składali życzenia, słuchali kolęd i kosztowali wigilijnych potraw. Do wyboru mieli m.in. barszcz z krokietami, postny bigos z fasolą, pierogi i inne smakołyki. 

Pierwsze opinie na temat wspólnej wigilii w centrum Hrubieszowa są pozytywne i jej organizatorzy już zapowiadają, że będą kontynuować ten pomysł.

Podziękowania należą się darczyńcom, dzięki którym wigilijne potrawy zagościły na hrubieszowskim Rynku. A byli to: Restauracja Staropolska, Piekarnia ARS, Hotel Restauracja Jagiełło, Hotel Restauracja Gniecki, Hotel Restauracja Szałas, Restauracja Pensjonat Magistrat, Browar Sulewski.


źródło: ias24.eu, UM Hrubieszów, MOPS

wideo, fot. lubiehrubie.pl