21 kwietnia 2024

Hrubieszów: Podziękowanie za znicz!

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom, którzy byli ofiarodawcami na rzecz naszej akcji Znicz 2021 i podarowali wkłady do zniczy i znicze.

Ofiarodawców można nazwać prawdziwymi patriotami. Dziękujemy tym, którzy nas wspomagali w dniu 1 listopada przy ich roznoszeniu, następnie zapalaniu. A byli to: Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gozdowie Grażyna Kwietniewska, Pani Urszula Skórzewska, Mirosław Borysiewicz, Mieczysław Zapała.

Dziękujemy darczyńcom: Krzysztof Drączkowski – właściciel firmy WIST Hrubieszów, Starosta Hrubieszowski Aneta Karpiuk, Piotr Zając – właściciel firmy usługowo – budowlanej – Nieledew, Eugeniusz Księżyk – firma RAJ-SEGA Hrubieszów, Andrzej Kalbarczyk – firma DACHY Hrubieszów, J. Rezler, G. Szeląg, M. Soja – Restauracja STAROPOLSKA Hrubieszów, Łukasz Kostrubiec – Modryniec, Mieczysław Zapała – Hrubieszów, PSS SPOŁEM Hrubieszów (dziękujemy tej firmie za otrzymane dodatkowo dwa duże patriotyczne znicze z Białym Orłem, które zapalono na Mogile-Pomniku Legionistów i mogile Kolejarzy.

Zebraliśmy 102 znicze i 245 wkładów. Chcemy nadmienić, że przekazaliśmy na Wołyń, za pośrednictwem ks. kapelana Andrzeja Puzona zgrzewkę zniczy i dwie zgrzewki wkładów. Zostawiliśmy na 11 listopada 51 wkładów różnej wysokości i 15 zniczy, które zapalimy na mogiłach poległych żołnierzy z 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej i wszystkich mogiłach legionistów oraz innych bohaterów. Jeszcze dokupimy – na pewno nie zabraknie.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom – patriotom.

***

Szanowni Państwo – w kwestii wyjaśnienia – kiedyś, pewna osoba, udzielając wywiadu dla radia RTM Staszic na temat żołnierzy francuskich w czasie epoki napoleońskiej 1812 roku powiedziała, że w Hrubieszowie nie było ich oraz walk. Jak ktoś nie zna historii, niech nie zabiera głosu. Dowodem są urywki z książek na ten temat, które załączam na skanach.

Z poważaniem

Mieczysław Zapała

Zobacz też:

Hrubieszowski cmentarz nocą (ZDJĘCIA)

Hrubieszowski cmentarz nocą (ZDJĘCIA)