Hrubieszów: Policjanci przestrzegali seniorów przed oszustami

Dzisiaj w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie policjantów z grupą seniorów w ramach programu „Oszustom Stop”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Hrubieszowskiej Rady Seniorów. Funkcjonariusze apelowali o czujność w kontaktach z osobami nieznajomymi, które wykorzystując ufność i dobre serce osób starszych, mogą czyhać na ich mienie.

Reklamy

 

Dzisiaj w sali „GotArt” w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie policjantów z seniorami. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Hrubieszowskiej Rady Seniorów. Podczas wykładu dotyczącego bezpieczeństwa „seniorów” słuchacze mieli okazję zapoznać się z metodami oszustw i kradzieży oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Funkcjonariusze przytoczyli przykłady jakie zaistniały na terenie naszego powiatu, gdzie uczestnicy mogli poznać pomysłowość oszustów, którzy podając się za członków rodziny, znajomych, administratorów i inne osoby z pozoru godne zaufania wyłudzają pieniądze. Zwrócono uwagę, że przez nieuwagę i brak ostrożności oraz tzw. ślepe zaufanie możemy paść ofiarami oszustów i złodziei, tracąc niekiedy oszczędności całego życia.

Reklamy

Policjanci apelowali również do zebranych, aby informować Policję o wszystkich sytuacjach, które świadczyć mogą o próbach dokonania wyłudzeń.

 

źródło, wideo: KPP Hrubieszów (E.K.)