5 marca 2024

Hrubieszów: Policjant w przedszkolu specjalnym

Policjant z hrubieszowskiej komendy Policji odwiedził wychowanków Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Mamy Siebie” w Hrubieszowie.

Reklamy

W poniedziałek, policjant zajmujący się profilaktyką społeczną, odwiedził dzieci i ich wychowawców Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Mamy Siebie” w Hrubieszowie.

Funkcjonariusz opowiedział w przystępny dla maluchów sposób o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Omówił podstawowe znaki drogowe istotne z punktu widzenia wieku przedszkolnego. Nie zabrakło też informacji na temat zagrożeń, jakie dzieci mogą spotkać w codziennym życiu. Wspomniał o ograniczonym zaufaniu wobec osób nieznajomych.

Reklamy

­

Po spotkaniu przedszkolaki wiedzą już, jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych oraz jak zachować się w przypadku kiedy w ogóle go nie ma.

Funkcjonariusz omówił również kwestie konieczności korzystania z elementów odblaskowych. Tłumaczył jak duży ma to wpływ na bezpieczeństwo zarówno samych pieszych, jak i kierowców, którzy często w ostatnim momencie zauważają nieoświetlonego uczestnika ruchu.

Dużo uśmiechu na dziecięcych buziach wywołała wizyta maskotki policyjnej sierżanta Lwa.


źródło i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak


Zobacz też:

Hrubieszów: Odpowie za posiadanie i udzielanie narkotyków [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Odpowie za posiadanie i udzielanie narkotyków [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →