24 lipca 2024

Hrubieszów: Prezentacja książki o PSL na Lubelszczyźnie

W piątek 20 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hrubieszowie przy ul. 3-go Maja 7 odbędzie się prezentacja książki „Ruch ludowy w województwie lubelskim w latach 1944–1949” autorstwa dr. hab. Jacka Romanka.

Reklamy

 

Początek prezentacji o godz. 13.00.

Serdecznie zapraszamy.

Reklamy

 

O książce:

Głównym celem pracy jest omówienie genezy i działalności ruchu ludowego w województwie lubelskim w latach 1944–1949. Założeniem autora, było obiektywne ukazanie uwarunkowań towarzyszących odbudowie ruchu ludowego po 22 lipca 1944 r., jak również jego roli i znaczenia politycznego oraz społecznego w tworzącej się rzeczywistości politycznej. Podejmując się badań nad dziejami ludowców, autor chciał prześledzić zmiany w postawach działaczy ludowych i całego ruchu w skali województwa, począwszy od stosunku ludowców do tworzonego przez PPR systemu politycznego, rzeczywistych celów i skali zaangażowania się ludowców w odbudowę aparatu samorządowo-administracyjnego, stopnia poparcia dążeń niepodległościowych ludowców przez społeczeństwo w chwili powstania i funkcjonowania Polskiego Stronnictwa Ludowego, aż do udział w jawnych i niejawnych formach oporu antykomunistycznego.

Reklamy

 

Cena książki podczas prezentacji: 31,00 zł. Przy zakupie powyżej 5 egzemplarzy – 23,77 zł. W celu większych zamowień i dostawy prosimy kontaktować się z Mariuszem Sawą z IPN w Lublinie, tel. (81) 53 63 480 lub e-mail: mariusz.sawa@ipn.gov.pl

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu także innych publikacji Instytutu Pamięci Narodowej.