29 lutego 2024

Hrubieszów: Rozbudowa miejskich sieci

Za niewiele ponad pół roku kolejni mieszkańcy Hrubieszowa będą się mogli podłączyć do sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. W północnej części miasta przybędą prawie 3 kilometry sieci. Wykonawca robót już został wybrany, a pierwsze prace rozpoczną się prawdopodobnie w maju.

Reklamy

Sieć będzie budowana w ul. Chmielnej i Ogrodowej. W ul. Chmielnej powstanie kanalizacja sanitarna, natomiast w ul. Ogrodowej będzie budowana kanalizacja i wodociąg. 

W ubiegłym roku samorząd wybudował główną nitkę sieci w ul. Żeromskiego, a teraz zamierza uzbroić działki, znajdujące się w jej okolicy. W sumie przy ulicach Chmielnej i Ogrodowej powstanie ponad 2100 metrów kanalizacji sanitarnej z 70 przyłączami i prawie 800 metrów wodociągu z 25 przyłączami. Zgodnie z przepisami miasto buduje sieć do granic poszczególnych nieruchomości, o przyłączenie konkretnych budynków czy posesji muszą zadbać ich właściciele. 

Reklamy

Inwestycja będzie kosztować ponad 800 tysięcy złotych, które będą pochodzić nie tylko z budżetu miasta, ale również preferencyjnej pożyczki, którą samorząd otrzyma z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Termin zakończenia robót wyznaczono na koniec października tego roku.Źródło: ias24.eu