20 lipca 2024

Hrubieszów: Siostry PCK docenione przez Miasto – podziękowania

Władze Hrubieszowa doceniły służbę sióstr Polskiego Czerwonego Krzyża pracujących na terenie naszego miasta, przekazując im podziękowania.

Reklamy

 

Mam wielki zaszczyt podziękować Pani Marcie Majewskiej Burmistrzowi Miasta Hrubieszów za wspaniały gest, docenienie pracy sióstr Polskiego Czerwonego Krzyża pracujących na terenie naszego miasta.

Ciężką, niewymierną, wymagającą wiele wysiłku fizycznego i psychicznego pracę sióstr Polskiego Czerwonego Krzyża w trudnym czasie, jakim jest epidemia koronawirusa SARS-CoV-2. jedną z pierwszych osób zauważyła Pani Burmistrz Marta Majewska. Złożyła 17 siostrom PCK serdeczne podziękowania, wyrazy szacunku i uznania za to, pomimo zagrożeń nie zważają na przeszkody, pracują u ludzi chorych, samotnych wymagających pomocy. Mają wiele życzliwości i dobroci, aby nie pozostawić ich w potrzebie.            

Reklamy

Wiele z nas nie wie w jakich warunkach mieszkają niektórzy nasi podopieczni, jaki jest ich status materialny, jakie mają charaktery w jakich warunkach trzeba pracować.           

Wykonywanie zadań siostry PCK należy do bardzo trudnych. Sprostać wymaganiom podopiecznych trzeba być gospodynią domową, pielęgniarką, sprzątaczką, psychologiem.   

Reklamy

Osobiście podziwiam je, niejednokrotnie proszę o wykonanie czegoś dodatkowo nigdy nie odmawiają, wykonują zadanie jako pracę wolontariacką , bardzo rzadko korzystają ze zwolnień lekarskich. Niejednokrotnie dziękuję im za wysiłek i determinację. Cieszy mnie fakt, że Pani Burmistrz Martae Majewska dostrzegła nas w naszym mieście. Odbierając podziękowania były bardzo wzruszone i bardzo wdzięczne.

Przy okazji tej wspomnę o darczyńcach środków ochrony jakie zostały mam darowane do użytku w naszej pracy : płyny dezynfekcyjne -Urząd Miasta Hrubieszów, maseczki Zakład Karny Hrubieszów , rękawiczki lateksowe 2 opakowania / 200 szt/ anominowy darczyńcza. Serdecznie za dary dziękuję.

 

Kierownik Biura OR PCK

Zuzanna Korycka