Hrubieszów: Słowa wsparcia i otuchy dla pacjentów (ZDJĘCIA)

Fundacja Dr Clown już po raz szósty zorganizowała akcję pisania listów ze słowami wsparcia dla pacjentów. Pełne dobrej energii listy trafią do pacjentów SPZOZ w Hrubieszowie.

Reklamy

Pobyt w szpitalu dla każdego jest trudnym doświadczeniem związanym z niepewnością, utrudnionym kontaktem z bliskimi i dużym stresem. Dlatego tak duże znaczenie w trakcie hospitalizacji ma pozytywne nastawienie.

O to dbają Doktorzy Clowni, wolontariusze Fundacji Dr Clown, którzy wspierają pacjentów w procesie zdrowienia i motywują do walki z chorobą. Pomimo obostrzeń pandemicznych wciąż starają się pomagać chorym m.in. poprzez organizowane akcje społeczne.

Reklamy

Z okazji Światowego Dnia Chorego, już od sześciu lat, wolontariusze przekazują na szpitalne oddziały kartki ze słowami wsparcia i otuchy. W tegoroczną akcję włączyli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Zamościu, którzy przygotowali kartki dla pacjentów z placówek medycznych w Hrubieszowie, Zamościu, Chełmie i Krasnymstawie.

– W tym szczególnym dniu, jakim jest Światowy Dzień Chorego, kierujemy dobre myśli i słowa otuchy do wszystkich osób zmagających się z chorobami. Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że życzliwe słowo dodaje siły i polepsza samopoczucie, tym samym poprawiając motywację do walki z chorobą. – mówi Agnieszka Gruszecka-Sędłak, koordynatorka akcji. 

To już szósta ogólnopolska edycja akcji pisania listów do pacjentów. W tym roku kartki z dobrym słowem trafią także do pacjentów szpitali w: Białymstoku, Poznaniu, Suwałkach, Zielonej Górze, Gdyni, Gdańsku, Sosnowcu, Sieradzu i Łodzi. 

***

O Fundacji Dr Clown: 

Fundacja Dr Clown od 1999 r. realizuje program terapii śmiechem w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Doktorzy Clowni przebrani w fantazyjne stroje i z kolorowymi noskami na twarzach, za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów niosą uśmiech i wspierają proces zdrowienia. Co roku wolontariusze Fundacji Dr Clown docierają w ten sposób do prawie 60 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 100 miastach w całej Polsce. Z powodu epidemii COVID-19 wizyty wolontariuszy Fundacji Dr Clown w szpitalach i placówkach zostały wstrzymane do odwołania, ale program terapii śmiechem kontynuowany jest wirtualnie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Od 1 czerwca 2020 rodzice mają możliwość umawiania dzieci na indywidualne wizyty online z Doktorami Clownami w ramach usługi Śmiechofonu.

­

(info i fot. Fundacja Dr Clown)


Zobacz też:

Wolontariusze Fundacji Dr Clown z wizytą w hrubieszowskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym – ZDJĘCIA

Wolontariusze Fundacji Dr Clown z wizytą w hrubieszowskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym – ZDJĘCIA


LubieHrubie na YouTube