22 maja 2024

Hrubieszów: Spotkanie autorskie z Adamem Szabatem

Zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarzem, autorem piosenek i wierszy oraz bardem, wokalistą i trenerem wokalnym Adamem Szabatem, które odbędzie się w Hrubieszowie w dniu 10 września 2021 roku.

Początek spotkania, którego organizatorami są Miejska Biblioteka Publiczna i Miasto Hrubieszów, o godz. 17.00 w Hrubieszowskim Domu Kultury.

***

Burmistrz Miasta Hrubieszów Marta Majewska oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Jolanta Janiec zapraszają na spotkanie autorskie promujące ksiązkę Adama Szabata pt. „Tajemnica Jareda Straya”.

„Tajemnica Jareda Straya” – „Są takie wspomnienia, które jak ciernie siedzą w człowieku. Tkwią zbyt głęboko, by je usunąć, i są zbyt bolesne by o nich zapomnieć.”

Dyplomowany dziennikarz i niespełniony pisarz, Leon Kornas, otrzymuje książkę, która pochłania go bez reszty. Postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o jej autorze – Jaredzie Strayu, Amerykaninie, którego całe życie otaczał nimb tajemnicy. Szczątkowe informacje, które udaje mu się odnaleźć, wskazują na niewielkie Wilowice na Roztoczu. Tutaj, w Dworze Horoweckich, Leon Kornas i właścicielka dworu, atrakcyjna pani doktor Barbara Horowecka, zagłębiają się w historię jej przodków i odkrywają fakty, które niczym zadra tkwiły w świadomości okolicznych mieszkańców. Rodzinne tajemnice budzą demony przeszłości. Podążając za opowieścią, Czytelnik przeniesie się do lat 20. XX wieku. Doświadczy traumy wojny, prześladowań i zwyczajnej ludzkiej zawiści. Świat realny zetrze się ze światem magii, a konsekwencje tego starcia zdominują wybory i decyzje bohaterów.

Adam Szabat – wokalista, kompozytor, autor tekstów piosenek, popularyzator właściwej emisji głosu, trener wokalny. Pomysłodawca i współzałożyciel Teatru Piosenki Młyn. Autor scenariuszy do spektakli teatralnych. Laureat i finalista międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów piosenki autorskiej. Wraz z żoną Joanną i dwójką dzieci Aleksandrą i Julianem mieszka w Hrubieszowie.

Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki „Tajemnica Jareda Straya”

­

(info: MBP, fot. Andrzej Romański)


Tajemnica Jareda Straya – premiera książki hrubieszowianina Adama Szabata

Tajemnica Jareda Straya – premiera książki hrubieszowianina Adama Szabata


LubieHrubie na Instagramie