23 kwietnia 2024

Tajemnica Jareda Straya – premiera książki hrubieszowianina Adama Szabata

7 lipca 2021 roku odbędzie się premiera książki „Tajemnica Jareda Straya” autorstwa hrubieszowianina – Adama Szabata, wydana nakładem Wydawnictwa Lira.

„Ta książka jest połączeniem wyrafinowanego kryminału, thrillera i w pewien sposób powieści psychologicznej, od której trudno się oderwać. Świetny debiut, który naprawdę polecam!”

Monika A. Oleksa, pisarka

­

Książkę można kupić już teraz, w przedsprzedaży w Empiku https://www.empik.com/ a także w: Księgarnia TaniaKsiazka.pl, DVDmax.pl, inverso.pl i Punkt44.pl

Oczywiście już po premierze, będzie ją można kupić również na stronie Wydawnictwo LIRA.

­

Dyplomowany dziennikarz i niespełniony pisarz, Leon Kornas, otrzymuje książkę, która pochłania go bez reszty. Postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o jej autorze – Jaredzie Strayu, Amerykaninie, którego całe życie otaczał nimb tajemnicy.

Szczątkowe informacje, które udaje mu się odnaleźć, wskazują na niewielkie Wilowice na Roztoczu. Tutaj, w Dworze Horoweckich, Leon Kornas i właścicielka dworu, atrakcyjna pani doktor Barbara Horowecka, zagłębiają się w historię jej przodków i odkrywają fakty, które niczym zadra tkwiły w świadomości okolicznych mieszkańców. Rodzinne tajemnice budzą demony przeszłości…

Podążając za opowieścią, Czytelnik przeniesie się do lat 20. XX wieku. Doświadczy traumy wojny, prześladowań i zwyczajnej ludzkiej zawiści. Świat realny zetrze się ze światem magii, a konsekwencje tego starcia zdominują wybory i decyzje bohaterów.

(Powyższy opis pochodzi od wydawcy)

­

Adam Szabat – wokalista, kompozytor, autor tekstów piosenek, popularyzator właściwej emisji głosu, trener wokalny. Pomysłodawca i współzałożyciel hrubieszowskiego Teatru Piosenki Młyn (towarzystwa twórców i wykonawców piosenki i prozy). Autor scenariuszy do spektakli teatralnych. Laureat i finalista międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów piosenki autorskiej.

(grafika: Wydawnictwo LIRA)


Zobacz też:

Zapraszamy na koncert poezji Joanny Koszałki – WIDEO

Zapraszamy na koncert poezji Joanny Koszałki – WIDEO


LubieHrubie na Instagramie