23 września 2023

Hrubieszów: Spotkanie z przedszkolakami [ZDJĘCIA]

Hrubieszowscy policjanci spotkali się z dziećmi z Przedszkola nr 5 w Hrubieszowie na zakończenie wakacji.

Reklamy

Jak co roku hrubieszowscy policjanci uczestniczą w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą podczas ich letniego wypoczynku. Mundurowi przekazują wskazówki i cenne rady jak być bezpiecznym.

W trakcie wczorajszego spotkania z dziećmi w Przedszkolu nr 5 w Hrubieszowie, policjanci podkreślali, że bezpieczeństwo zależy od nas samych, że należy bezwzględnie reagować na negatywne zachowania. Brak aprobaty będzie oznaką, że jesteśmy odpowiedzialni za siebie i innych.

Reklamy

Celem spotkania było przypominanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, aby z mijających już wakacji przywieść tylko dobre wspomnienia.

Podczas pogadanki mówiono o zagrożeniach i możliwościach ich uniknięcia. Przypomniano o tym, że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają ten czas w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani są do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Reklamy

Ważnym elementem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drodze. Przypomniano o zagrożeniach związanych między innymi z poruszaniem się po drodze, nieostrożnym wejściem na przejście (jezdnię), w tym bezpośrednio przed jadący pojazd, przebieganiem przez jezdnię. Przypomniano również, jak ważna jest rola elementów odblaskowych w zwiększaniu widoczności.

Na koniec dzieci wręczyły policjantom własnoręcznie namalowane laurki, przedstawiające pracę funkcjonariuszy. Dziękujemy dzieciom i ich opiekunom było nam bardzo miło – informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej KPP.

Zobacz też:

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Budapeszt 2023 z hrubieszowskim akcentem!

Zerknij na Instagram →źródło i fot. KPP w Hrubieszowie / asp. sztab. Edyta Krystkowiak