1 grudnia 2023

Hrubieszów: Tydzień Bibliotek 2022 z Biblioteką Powiatową

„Biblioteka – świat w jednym miejscu” – pod takim hasłem organizowany jest  tegoroczny, XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Powiatowa Biblioteka Publiczna im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie Tygodniem Bibliotek zapoczątkuje „Rok Patrona” – Profesora Wiktora Zina.

Reklamy

W tym roku, 17 maja, upłynie 15 lat odkąd Profesora Wiktora Zina nie ma już z nami. Dla naszej biblioteki, która od 2009 roku dumnie nosi Jego imię, ten rok jest „Rokiem Patrona”, w którym będziemy przypominać i wspominać tego „Dżentelmena z piórkiem i węglem”, który w tak cudowny sposób czarował nas wiedzą o architekturze i historii polskiej sztuki, w mgnieniu oka wyczarowywał magiczne pejzaże i kompozycje obiektów z najdrobniejszymi ich detalami.

Będzie nam niezwykle miło, jeśli przyjmą Państwo nasze zaproszenie do wspólnego świętowania tego wyjątkowego tygodnia dla wszystkich książnic w całej Polsce. Pamiętajmy – to właśnie w bibliotekach można znaleźć cały świat w jednym miejscu i mieć całą wiedzę o świecie na wyciągnięcie ręki. 

Reklamy

­

Program Tygodnia Bibliotek Powiatowej Biblioteki Publicznej im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie:

8 – 15 maja – Wystawa „Różnorodny ŚWIAT Wiktora Zina”

9 – 15 maja – Słuchaj codziennie – „MISTRZ piórka i węgla”

9 – 15 maja – Regał biblioteczny – bogaty „świat” książek Powiatowej

12 maja (godz. 11.00) – Wiktora Zina opowieści przy kawie…

Zapraszamy!

­

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie


Zobacz też:

Nauczycielka hrubieszowskiej Trójki laureatką! (ZDJĘCIA)

Nauczycielka hrubieszowskiej Trójki laureatką! (ZDJĘCIA)


LubieHrubie na YouTube