Hrubieszów: Ukrainiec próbował wręczyć 2 800 zł. łapówki

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Hrubieszowie, w trakcie wykonywania czynności służbowych, zatrzymali obywatela Ukrainy, który wcześniej próbował im wręczyć 2 800 zł.

Reklamy


Nie powiodła się próba skorumpowania funkcjonariuszy Straży Granicznej wykonujących zadania służbowe.

W dniu 28 września br., funkcjonariusze podczas prowadzonych działań na terenie Hrubieszowa, zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Renault. W czasie prowadzonej kontroli w przestrzeni bagażowej pojazdu, ujawnili nielegalne papierosy o wartości ponad 12 tys. zł.

Reklamy

Kierowca pojazdu, 35-letni ob. Ukrainy, przyznał, iż przewożona kontrabanda jest jego własnością. W zamian za odstąpienie od dalszych czynności związanych z ujawnieniem w jego pojeździe towarów akcyzowych, zaproponował funkcjonariuszom korzyść majątkową w postaci 2 800 zł. Funkcjonariusze pieniędzy nie przyjęli a o próbie korupcji powiadomili swoich przełożonych.

Mężczyzna został zatrzymany, postawiono mu zarzuty z art. 65 § 1 i 3 kodeksu karnego skarbowego oraz z art. 229 § 3 kodeksu karnego. Cudzoziemca dodatkowo zobowiązano do opuszczenia terytorium RP z zakazem wjazdu na okres dwóch lat.źródło i fot. NOSG