29 lutego 2024

Hrubieszów: Uszkodzenie rury gazowej na Sikorskiego. Ewakuowano 10 osób [ZDJĘCIA]

Dziś doszło w Hrubieszowie do rozszczelnienia rury gazowej średniego ciśnienia na ulicy gen. Sikorskiego, na Sławęcinie.

Reklamy

– W dniu 5.09.2022 roku o godzinie 11:53 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęła informacja o uszkodzeniu rury gazowej średniego ciśnienia w miejscowości Hrubieszów na ulicy gen. Sikorskiego – relacjonuje oficer prasowy hrubieszowskiej KP PSP st. kpt. Marcin Lebiedowicz. – Podczas prac ziemnych w pasie drogowym, został przerwany gazociąg średniego ciśnienia gazu ziemnego. Działania zastępów Państwowej Straży Pożarnej polegały na wytyczeniu strefy bezpieczeństwa na czas prac pracowników PGNiG, jednocześnie ewakuowano mieszkańców z pobliskich budynków (10 osób) do strefy bezpiecznej. Wstrzymany został ruch pieszy i samochodowy na ulicy gen. Sikorskiego oraz odcięto zasilanie w energię elektryczną pobliskich budynków. Prace przy rurociągu w celu zlikwidowania zagrożenia wykonało Pogotowie Gazowe. Na miejscu Policjanci kierowali na wyznaczone objazdy.

W działaniach na miejscu zdarzenia udział wzięły 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej – łącznie 8 strażaków. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia, jak informuje PSP, było uszkodzenie gazociągu podczas prac ziemnych.

Reklamy

­


ZDJĘCIA:

­

źródło i fot. KP PSP Hrubieszów / st. kpt. Marcin Lebiedowicz


Zobacz też:

Hrubieszów: Zapraszamy na miejskie dożynki

Hrubieszów: Zapraszamy na miejskie dożynki


Zerknij na Instagram →