17 czerwca 2024

Hrubieszów: Więźniowie w muzeum [ZDJĘCIA]

Osadzeni odbywający karę pozbawienia w hrubieszowskim zakładzie karnym, w ramach zajęć kulturalno-oświatowych uczestniczyli w prelekcji przeprowadzonej w Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.

Reklamy

„Du Chateau” – to wyjątkowa opowieść o rodzinie, która wielkimi literami wpisała się nie tylko w historię Hrubieszowa i ziemi hrubieszowskiej.

W ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym w Hrubieszowie osadzeni odbywający karę pozbawienia w hrubieszowskiej jednostce, w ramach zajęć kulturalno-oświatowych mieli okazję uczestniczyć w prelekcji przeprowadzonej w Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Wykład dotyczył historii regionalistów hrubieszowskich rodu Du Chateau.

Reklamy

­

Poza wysłuchaniem wielu ciekawych informacji skazani obejrzeli również wystawę czasową poświęconą rodzinie, która przedstawiała interesujące zdjęcia i grafiki z ich życia i działalności.

Reklamy

Tematem spotkania była również historia regionu oraz ekspozycje związane z szeroko pojętą historią Polski i Polaków.info i fot. ZK w Hrubieszowie / opr. st. chor. Jarosław Graf, mł. chor. Damian Fedziuryna


Zobacz też:

Hrubieszów: Młodzież w więzieniu [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Młodzież w więzieniu [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →