22 czerwca 2024

Hrubieszów: Zabójczy czad! Dwie osoby nie żyją

Hrubieszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zgonu małżeństwa z Hrubieszowa. 65-letniego mężczyznę i jego 61-letnią żonę, odnaleziono wczoraj w ich domu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń prawdopodobną przyczyną zgonu było zaczadzenie. Obecny na miejscu Prokurator zarządził sekcję zwłok.

Reklamy

Wczorajszego przedpołudnia w mieszkaniu na jednym z hrubieszowskich osiedli, odnaleziono zwłoki małżeństwa. W toku przeprowadzonych czynności na miejscu zdarzenia policjanci nie ujawnili śladów przestępczego działania osób trzecich.  Obecny na miejscu biegły z zakresu pożarnictwa stwierdził, że prawdopodobną przyczyną zgonu było zaczadzenie.
 
W pomieszczeniach nie było kratek wentylacyjnych, okna były szczelne, bez wywietrzników. Brak dopływu dostatecznej ilości powietrza niezbędnego do procesu prawidłowego spalania, mógł spowodować wydzielanie się tlenku węgla (czadu).  Obecny na miejscu Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok.
 
                                    
Pamiętajmy, więc – najważniejsza jest profilaktyka!!!
Zaczadzenie w budynkach mieszkalnych może pośrednio powodować to, iż w okresie zimowym większość użytkowników budynków uszczelniania okna, drzwi przed zimnem. W ten sposób ogranicza się wymianę powietrza a więc nie dostarcza się odpowiedniej ilości tlenu. Specjaliści radzą, aby nie zatykać kratek wentylacyjnych w pomieszczeniach, dokonywać okresowych, przewidzianych prawem kontroli instalacji wentylacyjnych i gazowych.
 
 
 
źródło: KPP Hrubieszów (EK.)
 
 
Zobacz też:
 
 
źródło: tygodnikzamojski.pl