20 maja 2024

Hrubieszów: Zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin

W dniach od 4 do 6 września we wszystkich sklepach Stokrotka w całej Polsce odbędzie się zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. Organizatorem zbiórki jest Polski Czerwony Krzyż.


Każdy, odwiedzający w tych dniach Stokrotkę może dorzucić coś od siebie.

Co zbieramy? Przybory szkolne: długopisy, kredki świecowe, pastele, kredki ołówkowe, farby plakatowe, akwarele, ołówki, piórniki, gumki do ścierania, bloki techniczne, rysunkowe, bloki kolorowe, zeszyty, flamastry, kleje, pędzelki, plastelinę, linijki, ekierki, cyrkle, kątomierze, nożyczki, plecaki, worki na obuwie, kubki, książki etc.

Dla kogo? Dla naszych podopiecznych, dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym. Takich, które nie zawsze spełniają warunki umożliwiające uzyskanie pomocy finansowej z opieki społecznej. Wtedy pomoc od Polskiego Czerwonego Krzyża jest jedyną, którą uzyskują.

„Wyprawka dla żaka” jest autorską kampanią Polskiego Czerwonego Krzyża, zorganizowaną po raz pierwszy w Łodzi w 2000 roku. Celem kampanii jest wyposażenie potrzebujących dzieci w wyprawki szkolne.

Po raz drugi do akcji włączyła się sieć sklepów Stokrotka. Dzięki jej społecznemu zaangażowaniu, PCK ma nadzieję przygotować w tym roku jeszcze większą liczbę wyprawek szkolnych. W ubiegłym roku w sklepach Stokrotka zebraliśmy artykuły szkolne o wartości ponad 25 000 zł, dzięki czemu przygotowaliśmy 971 wyprawek.

W ostatnich latach rośnie liczba rodzin, które zgłaszają się do nas po pomoc w skompletowaniu wyprawki szkolnej.  Dzieci przychodząc do szkoły często nie mają potrzebnych przyborów szkolnych i ubrań, co negatywnie wpływa na ich funkcjonowanie w grupie i naukę. Wynika to zazwyczaj ze złych warunków materialnych rodziny. Najgorzej sytuacja ta przedstawia się w rodzinach dysfunkcyjnych, które nie zawsze spełniają warunki umożliwiające im uzyskanie pomocy finansowej z opieki społecznej. – wyjaśnia Maciej Budka, Dyrektor Lubelskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Sieć Stokrotka oprócz udostępnienia Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi miejsc do przeprowadzenia zbiórki, czynnie wspiera całą akcję. Dzięki jej zaangażowaniu inicjatywa zostanie wsparta wieloma nośnikami np. w sklepach pojawią się plakaty oraz informacje na wyświetlaczach LCD. Akcja jest obecna także na stronie internetowej www.stokrotka.pl i w gazetce sieci. Wszyscy pracownicy są również gorąco zachęcani do włączenia się w zbiórkę.