15 kwietnia 2024

Hrubieszów: Zbiórka na rzecz migrantów na granicy polsko-białoruskiej

Hrubieszowski Polski Czerwony Krzyż informuje, że w biurze przy ul. 3 Maja 15 w Hrubieszowie prowadzona jest zbiórka na rzecz migrantów na granicy polsko-białoruskiej.

Lubelski Oddział Okręgowy PCK rozpoczął zbiórkę na rzecz migrantów na granicy polsko-białoruskiej.

Sytuacja na granicy polsko – białoruskiej jest określana jako kryzys humanitarny. Do strefy przygranicznej trafiają osoby potrzebujące natychmiastowej pomocy, często w stanie skrajnego wychłodzenia i wygłodzenia. W związku z powyższym rozpoczynamy zbiórkę najpilniej potrzebnych środków.

­

Co zbieramy?

ciepłą odzież w dobrym stanie

ubrania dziecięce

buty

koce, śpiwory

środki czystości

kosmetyki

karimaty

­

Gdzie?

Biuro PCK przy ul.3 Maja 15 w Hrubieszowie

­

Dary można również dostarczyć do Oddziałów Rejonowych PCK w miastach powiatowych (Biłgoraj, Chełm, Hrubieszów, Kraśnik, Lubartów, Łuków, Opole Lubelskie, Puławy, Radzyń Podlaski Tomaszów Lubelski, Włodawa, Zamość) oraz delegatur LOO PCK (Krasnystaw, Biała Podlaska). Lista oddziałów rejonowych z adresami dostępna jest tutaj: https://pck.lublin.pl/oddzialy/#toggle-id-1

W przypadku trudności z dostosowaniem się do godzin otwarcia biura, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

„Niezależnie od okoliczności, jesteśmy w obowiązku nieść pomoc osobom jej potrzebującym. W wyniku trwającego kryzysu umarło już 5 osób. Chcemy zrobić wszystko aby uniknąć tego typu sytuacji w przyszłości.” – mówi Maciej Budka Dyrektor Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK

Zbiórka potrwa do 15.10.2021

Zebrane środki będą na bieżąco segregowane i dystrybuowane do organizacji zajmujących się pomocą migrantom/tkom na granicy polsko – białoruskiej oraz do ośrodków dla cudzoziemców. Dary będą także dystrybuowane przez pracowników PCK oraz oddziały rejonowe PCK w miejscowościach przy granicy z Białorusią (Radzyń Podlaski, Włodawa, Biała Podlaska). Dołożymy wszelkich starań aby pomoc trafiła bezpośrednio do osób jej potrzebujących.

­

Zachęcamy również do wpłacania darowizn, które będą przeznaczone na zakup wymienionych wyżej środków.

Nr konta do wpłat:

79 1160 2202 0000 0002 4987 5844

Tytuł wpłaty: Na rzecz migrantów

­

Kontakt

Imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail

Zuzanna Korycka   84 696 2410

Irmina Drawdzik    846962410

­

(info i fot. PCK Hrubieszów)


Zobacz też:

OSP Hrubieszów odznaczona! – ZDJĘCIA

OSP Hrubieszów odznaczona! – ZDJĘCIA