21 kwietnia 2024

Hrubieszów: Zgłoś zagrożenie nie wychodząc z domu

Hrubieszowscy policjanci przypominają o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pośrednictwem której każdy mieszkaniec może przekazywać Policji informację o zagrożeniu bez konieczności wychodzenia z domu.

To narzędzie które pomaga społeczeństwu w komunikacji z policjantami i zwalczaniu zagrożeń. Funkcjonariusze nieustannie wykorzystują w służbie informacje od mieszkańców o występujących zagrożeniach.

Co to jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Jest to aplikacja, która zapewnia mieszkańcom łatwiejszy kontakt ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Za pośrednictwem Mapy obywatele mogą anonimowo informować Policję o różnego typu zagrożeniach występujących w najbliższym otoczeniu. Każde zgłoszenie skutkuje podjęciem działań przez Policję.

Jak zgłosić zagrożenie?

Korzystanie z Mapy jest bardzo proste i intuicyjne. Wystarczy wejść na stronę internetową Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie o adresie: hrubieszow.lubelska.policja.gov.pl. Po prawej stronie strony internetowej, jako pierwszy pojawi się baner KMZB. Po kliknięciu w baner można zgłosić niepokojące nas zagrożenie w obrębie najbliższego otoczenia. W pierwszej kolejności odszukujemy na mapie Polski obszar, na którym występuje zagrożenie. Następnie klikamy „dodaj zgłoszenie”, zaś z dostępnego katalogu wybieramy rodzaj zagrożenia. Zachęcamy aby w zgłoszeniu podać kiedy dokładnie występuje niepokojące nas zagrożenie oraz dodać opis.

Co dalej?

W chwili dodania zgłoszenia automatycznie trafia ono na Policję i każdy sygnał jest sprawdzany przez policjantów. Jeśli informacja potwierdzi się, funkcjonariusze nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia. Do wyeliminowania zagrożenia w razie potrzeby, angażowane są także inne służby.

Należy pamiętać, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy kontaktować się z bezpośrednio z Policją lub dzwonić na numer alarmowy 112.

­

(info, grafika KPP Hrubieszów, Policja)


Zobacz też:

Żegnaj Rosjo! Na zawsze zostaniesz w mojej pamięci… – ZDJĘCIA

Żegnaj Rosjo! Na zawsze zostaniesz w mojej pamięci… – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie