29 września 2023

Hrubieszów: „Ziemia hrubieszowska w poezji i prozie” – konkurs dla recytatorów

Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń w tegorocznym konkursie recytatorskim „Ziemia hrubieszowska w poezji i prozie”. Finał dwunastej jego edycji odbędzie się pod koniec przyszłego miesiąca, a zapisy chętnych są przyjmowane do 18 października.

Reklamy

Zgodnie z regulaminem w konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I – III i IV – VI szkół podstawowych, gimnazjaliści, a także uczniowie szkół średnich oraz dorośli recytatorzy. Młodsi uczestnicy ze szkół podstawowych i gimnazjaliści przygotowują po dwa wiersze, natomiast uczniowie szkół średnich i dorośli wiersz oraz fragment prozy. 

Prezentowane utwory powinny być związane tematyką bądź osobą autora z regionem hrubieszowskim. Celem konkursu jest bowiem krzewienie idei regionalizmu, ukazanie historii i piękna „małej Ojczyzny” oraz promocja poezji i prozy twórców związanych z Ziemią Hrubieszowską. Najlepsi recytatorzy otrzymają nagrody, których fundatorem jest burmistrz miasta

Reklamy

Każda szkoła, koło zainteresowań lub inna jednostka organizacyjna, może zgłosić do pięciu recytatorów z poszczególnych kategorii wiekowych. Natomiast dorośli zgłaszają się sami.

Hrubieszowska książnica czeka na chętnych w swojej siedzibie przy ul. 3 Maja. Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać także telefonicznie pod numerem: 84 696 30 47.

Reklamy


źródło: ias24.eu