22 czerwca 2024

Hrubieszowianie w marszu „Obudź się Polsko!”

Setki tysięcy osób z całej Polski uczestniczyło w Warszawie w drugim marszu poparcia dla Telewizji Trwam pod hasłem ,,Obudż się Polsko,, Był wyrazem sprzeciwu wobec nieudzielenia temu medium miejsca na multipeksie cyfrowym przez KRRiT oraz destrukcyjnej i antypolskiej polityce rządu PO – PSL.

Reklamy

Na Placu Trzech Krzyży przed Kościołem Św. Aleksandra o godz 12.00 rozpoczął się koncert patriotyczny w wykonaniu orkiestry Victoria pod dyrekcją płk. rez. Juliana Kwiatkowskiego oraz aktorów filmowych i teatralnych.
 
Po koncercie i po odmówionym Różancu rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Walenty Królak, proboszcz parafii św. Augustyna w Warszawie. Na zakończenie Mszy Świętej głos zabrał o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja. Pod koniec Eucharystii prof. Mirosław Piotrowski odczytał Apel Nigela Faragea Przewodniczącego frakcji Europa Wolności i Demokracji w Parlamencie Europejskim. Unijny polityk zaprotestował przeciwko dyskryminacyjnemu traktowaniu TV Trwam przez polski rząd i wyraził swoje pełne poparcie dla o. dr Tadeusza Rydzyka CSsR.
 
Po Mszy św. uczestnicy marszu przeszli na Plac Zamkowy. Tam przemówienia wygłosili Jarosław Kaczyński – były premier, Piotr Duda – przewodniczący Solidarności, red. Wojciech Reszczyński – przedstawiciel dziennikarzy.

Na koniec spotkania zawierzono Maryi katolickie media. Wspólnie odmówiona została modlitwa „Pod Twoja Obronę”. Z setkami tysięcy osób w Warszawie solidaryzowała się Polonia wielu miejscach na świecie. M.in. w Wielkiej Brytanii, Australii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji i Litwy.

 
Na marsz udali się również mieszkańcy Hrubieszowa i okolic. Wyjazd zorganizowany był przez Zarząd NSZZ Solidarność.
 
 
Więcej o marszu  na stronach: niezalezna.pl i radiomaryja.pl.
 
Tekst i foto: Łukasz Machulski
Galeria: BP S. Zawiślaka