Hrubieszowscy policjanci uczcili swoje święto – ZDJĘCIA

Dzisiaj na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie odbyły się obchody Święta Policji. Funkcjonariusze odebrali awanse na wyższe stopnie służbowe. Ten dzień był również okazją do podziękowania funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym za ich służbę oraz zaangażowanie.

Reklamy

W tym roku obchodzimy 102 rocznicę powstania Policji Państwowej. 24 lipca to dla wszystkich policjantek i policjantów nieprzypadkowa data. Tego dnia w 1919 roku powołano Policję Państwową, która stała na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej.

Upamiętnieniem tego wydarzenia hrubieszowscy funkcjonariusze uczcili swoje święto. Z uwagi na zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem się epidemii COVID – 19 uroczystości odbywały się w skromnym gronie.

W uroczystej zbiórce udział wzięła kadra kierownicza, pracownicy cywilni, przedstawiciele związków zawodowych Policji i pracowników Policji hrubieszowskiej jednostki. Gospodarzem uroczystości była inspektor Wioletta Pawluk, Komendant Powiatowy Policji w Hrubieszowie.

Pani Komendant po uroczystym meldunku odczytała list Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadinspektora Artura Bieleckiego. W trakcie wystąpienia podziękowała również za dobrą służbę i pracę policjantom, jak też pracownikom hrubieszowskiej komendy.

Podczas uroczystości inspektor Wioletta Pawluk wraz ze swoim pierwszym zastępcą podkomisarzem Grzegorzem Kuter wręczyli policjantom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Łącznie awansowanych zostało 36 policjantów – 1 funkcjonariusz otrzymał awans w korpusie oficerów starszych, 10 w korpusie aspirantów, 18 w korpusie podoficerów i 7 w korpusie szeregowych.

Na zakończenie uroczystości komendant Wioletta Pawluk jeszcze raz pogratulowała wszystkim awansowanym i życzyła im dalszych sukcesów. Podziękowała za trud, poświecenie i odwagę oraz za codzienne rzetelne wypełnianie obowiązków. Życzyła wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz wytrwałości w codziennej służbie.

­

(info i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Jarosław Karkuszewski)


Zobacz też:

Pomóżmy 64-letniej pani Marioli z Hrubieszowa!

Pomóżmy 64-letniej pani Marioli z Hrubieszowa!


LubieHrubie na Instagramie