Hrubieszowski Klub Kolekcjonera uczcił 100-lecie Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego

Jak zapowiadaliśmy i dotrzymaliśmy słowa, że Hrubieszowski Klub Kolekcjonera odda hołd poległym żołnierzom legionistom, a mogiła – pomnik będzie odbudowana i tak też się stało.

Reklamy

Kto był na cmentarzu, mógł zobaczyć.

Dziękujemy wszystkim za bardzo cieple słowa uznania i podziękowania. My też przyłączamy się do tych podziękowań. Pierwsze słowa podziękowania kierujemy na ręce Starosty Hrubieszowskiego Pani Anety Karpiuk i współpracowników za dużą pomoc w odbudowie.

Reklamy

Składamy podziękowanie księdzu proboszczowi z parafii p.w. św. Jacka w Horodle, harcerzom i Panu Jurkowi Dańczukowi, za okazałą pomoc w zbiórce pieniężnej.

Duże słowa uznania kierujemy dla naszych wspaniałych artystów – grafików i malarzy. Dziękujemy Pani Helenie Piekarz, Panu Alfredowi Przybyszowi, Panu Szymonowi Żeromskiemu, Panu Stanisławowi Bodesowi, Panu Ryszardowi Wiechowi, Panu Arturowi Łukasiewiczowi oraz Pani, która jest właścicielem kawiarni – za udostępnienia nam miejsca.

Kochani, macie wielkie serdeczne, dobre serce, jesteście prawdziwymi Polakami – Patriotami, bo to dzięki wam mogliśmy wykonać to zadanie.

Dziękujemy wykonawcy firmie Gram Bud – Panu Waldemarowi Rycykowi za dotrzymanie umowy oraz wspaniałym i rzetelnym pracownikom.

Panu Marianowi Pawlakowi – Kierownikowi nadzoru robót, za dokonanie odbioru wykonanych prac.

Planujemy poświęcenie i oddanie po 7 września, kiedy zakończyła się druga bitwa o Hrubieszów – miasto nie zostało zdobyte.

Trzeba nadmienić, że mogił żołnierzy legionistów jest więcej, ale nie mieliśmy tyle flag, tylko sześć, Wykonaliśmy 30 stojaków pod flagi.

Mamy wielką prośbę – jakby ktoś chciał nam zakupić co najmniej 20 flag, mielibyśmy swoje.

Z serdecznym pozdrowieniem

Członkowie Hrubieszowskiego Klubu Kolekcjonera


fot. HKK