15 kwietnia 2024

Hrubieszowski Staszic od dziś pracuje w trybie zdalnym

W związku z potwierdzonym pozytywnym wynikiem testu w kierunku koronawirusa u kilku osób społeczności szkolnej, od dziś hrubieszowski Staszic przeszedł w tryb pracy zdalnej.

W związku z potwierdzonym pozytywnym wynikiem testu w kierunku koronawirusa u kilku osób społeczności szkolnej, dwie klasy uczniów i kilkunastu nauczycieli zostało objętych kwarantanną. Organizacja pracy w systemie stacjonarnym okazała się niemożliwa.

I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie na wniosek dyrektora, po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i pozytywnej opinii państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, przeszło od 15.10.2020 r. do 23.10.2020 r. w tryb pracy zdalnej.

Odbywa się ona na platformie  Microsoft Teams, na której szkoła pracowała efektywnie już od marca poprzedniego roku szkolnego. Nauczyciele prowadzą zajęcia on-line, również ci, którzy znajdują się w kwarantannie, wg. planu lekcji. Odbywają się też zajęcia w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Wszelkie ważne dla uczniów i ich opiekunów prawnych informacje przekazywane są poprzez e-dziennik.

Wsparcie uczniom i nauczycielom znajdującym się w izolacji w formie kontaktu telefonicznego i mailowego zaproponowała Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Hrubieszowie.

Alicja Borkowska

dyrektor


źródło: LO Staszic