25 maja 2024

Hrubieszowski Staszic zaprasza

I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica ogłasza nabór na rok szkolny 2020/2021.

 

Od wielu lat o tej porze odwiedzamy hrubieszowskie i okoliczne szkoły podstawowe, przedstawiając ofertę edukacyjną I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica. Codzienne życie naszej szkoły nie jest tajemnicą, ponieważ możecie je obserwować w mediach społecznościowych, a nawet w nim uczestniczyć, goszcząc w murach stulatki w czasie różnych imprez organizowanych właśnie z myślą o uczniach szkół podstawowych (konkursy wiedzy przedmiotowej, zawody sportowe, pikniki naukowo – rekreacyjne, Akademia Staśka itp.) Niemniej jednak jest nam niezwykle przykro, że tej wiosny nie będzie dane nam się spotkać. W przyszłym roku szkolnym oferujemy możliwość nauki w następujących klasach:

– matematyczno – fizyczna (matematyka, fizyka)

– biologiczno – chemiczna (biologia, chemia)

– ekonomiczna (matematyka, geografia)

– humanistyczno – językowa (j. polski, j. angielski / historia)

– humanistyczno – psychologiczna (j. polski, biologia)

Oprócz wyżej wymienionych dwóch przedmiotów w poszczególnych klasach, uczniowie będą realizować w rozszerzeniu od drugiej klasy także trzeci wybrany przez siebie przedmiot.

Kontynuując staszicowską ideę i ponad 100-letnią tradycję szkoły spełniamy przede wszystkim swój podstawowy obowiązek przekazywania wiedzy i wartości etycznych. I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica pomaga rozwijać zainteresowania wielu pokoleniom hrubieszowskiej młodzieży i kształtować jej przyszłość. Zapewniamy bowiem swoim uczniom wielokierunkowy rozwój, umożliwiając im zdobycie starannego wykształcenia. Dbamy, by każdy uczeń, niezależnie od swoich wyników w nauce czuł się doceniany za swoją pracę oraz widział celowość swoich działań, które na pewno zaowocują w przyszłości podjęciem wymarzonych studiów wyższych i satysfakcjonującą drogą zawodową.

W bieżącym roku szkolnym otrzymaliśmy w Ogólnopolskim Rankingu Liceów „Perspektywy” odznakę „Srebrna Szkoła 2020” – fakty mówią więc same za siebie – jesteśmy gwarantem udanego startu w dorosłość.

Jeśli masz głowę pełną marzeń, kochasz swoje hobby, potrzebujesz zmian i kogoś, kto Ci w tym pomoże – przyjdź do STASZICA. Pielęgnując Twoje pasje, ubierzemy je w potrzebną Ci wiedzę i realne umiejętności korzystania z niej.

 

I LO im. ks. Stanisława Staszica