18 kwietnia 2024

Hrubieszowskie muzeum wciąż nieczynne dla zwiedzających

Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, jak również Wioska Gotów w Masłomęczu, wciąż pozostają zamknięte dla zwiedzających.

 

Od 4 maja wznowiły działalność niektóe muzea, galerie sztuki i biblioteki. Zgodnie z rekomendacjami, placówki powinny m.in. ograniczyć liczebność zwiedzających, zmienić trasy zwiedzania tak, aby zapewnić utrzymanie bezpiecznego dystansu oraz zaniechać organizacji wydarzeń dla większych grup.

W hrubieszowskim muzeum, gdzie sale wystawowe, mają nieraz po kilkanaście lub nawet kilka metrów kwadratowych, sprostanie wymaganiom zachowania bezpiecznego dystansu nasuwa istotne trudności.

Pracownicy hrubieszowskiej placówki zapewniają jednak, że będą starali się tak przystosować muzeum, by z początkiem wakacji, a może nieco wcześniej, udostępnić zbiory do odwiedzenia. O spotkaniach w większym gronie, jak wernisaże, zwiedzanie grupowe, nie może oczywiście być mowy.

Decyzja o otwarciu muzeum dla zwiedzających wstrzymywana jest także z innych względów. W chwili obecnej trwają prace nad kolejną wystawą, która planowana jest zarówno w wersji internetowej, jak i tradycyjnej.

Zatem, Muzeum im. ks. Stanisława Staszica, jak również Wioska Gotów w Masłomęczu, wciąż pozostają zamknięte dla zwiedzających – w terminie do odwołania.

 

info: Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Trwa remont zabytkowego ogrodzenia hrubieszowskiego muzeum

WIADOMOŚCI – Skarb Wandalów uciekających przed Gotami w hrubieszowskim Muzeum!