II Konkurs Recytatorski Poezji Ludowej w Mirczu

Mircze

Reklamy

W dniu 14 kwietnia 2010 roku w sali klubowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mirczu odbył się II Konkurs Recytatorski Poezji Ludowej, którego inicjatorką jest Pani Barbara Kryszczuk – poetka ludowa pochodząca z Gminy Mircze, na stałe mieszkająca w Turkowicach.

Celem Konkursu było zachęcenie uczestników do częstszego kontaktu z poezja i literaturą, ale także propagowanie oryginalnego piękna poezji ludowej oraz zawartego w niej wyjątkowego wyrazu i przekazu. Ogółem do Konkursu zgłosiło się 16 uczestników ze Szkół Podstawowych z Mircza, Małkowa i Wiszniowa oraz z Gimnazjum w Mirczu.

Komisja Konkursowa w składzie: Barbara Kryszczuk, Ewa Kobel i Damian Otkała, po wysłuchaniu recytacji wierszy zaprezentowanych przez uczestników konkursu oraz wnikliwej ocenie postanowiła przyznać:

w kategorii I – uczniowie szkół podstawowych klas I-III
I miejsce: Aleksandra Furlepa
II miejsce: Emilia Tomaszewska
III miejsce: Ola Sitarz

w kategorii II – uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI
I miejsce: Natalia Milczuk
II miejsce: Szymon Jędra
III miejsce: Agnieszka Szpyrka

w kategorii III – uczniowie gimnazjum
I miejsce: Karolina Drączkowska.
Nagrody specjalne od Pani Barbary Kryszczuk otrzymali: Aleksandra Furlepa i Natalia Milczuk.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, zaś pozostali uczestnicy Konkursu pamiątkowe podziękowania i książkowe nagrody pocieszenia.

Całość zakończono wspólnym poczęstunkiem.

Nagrody ufundowali: Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu i Stowarzyszenie Twórców Ludowych w Lublinie, które przekazało darmowe tomiki wierszy poetów ludowych regionu lubelskiego, za co bardzo dziękujemy.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział zaś zwycięzcom gratulujemy. Podziękowania należą się także Paniom nauczycielkom, które przygotowały recytatorów.

Info i foto:
GOK w Mirczu

Zdjęcia »