17 czerwca 2024

III Mistrzostwa Polski OSP

W dniach 22 – 24 sierpnia 2008 r odbędą się III Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym, które zostaną przeprowadzone w Licheniu Starym k/Ślesina nad Jeziorem Licheńskim.

Reklamy

Organizatorami zawodów są: Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Komenda Miejska PSP w Koninie, Starostwo Powiatowe w Koninie, Urząd Miasta i Gminy Ślesin, OSP Licheń Stary i OSP Budzisław Kościelny. Partnerem Strategicznym III Mistrzostw Polski jest Aries Power Equipment Sp. z o.o. Generalny Przedstawiciel Honda Marine w Polsce.

Podczas tegorocznej edycji zawodów dodatkową atrakcją mistrzostw będzie prezentacja łodzi wyścigowej klasy 350 i „Pokaz szybkości na wodzie” wykonywany przez Bartłomieja Marszałka – Wicemistrza Świata w klasie 350 i zawodnika startującego w Mistrzostwach Świata Endurance – Formuła 2.

Reklamy

W mistrzostwach rywalizować będzie 35 załóg strażaków – ochotników z całego kraju. Spotkanie to będzie okazją do podnoszenia kwalifikacji strażaków, którzy na co dzień, społeczną pracą przyczyniają się do podnoszenia bezpieczeństwa osób korzystających ze zbiorników wodnych, a niejednokrotnie ratowania ich życia. Startujące w mistrzostwach załogi to na co dzień strażacy ochotnicy których umiejętności zostały wielokrotnie docenione podczas działań ratowniczych na wodzie, jak na przykład podczas „białego szkwału” na Jeziorach Mazurskich w sierpniu ubiegłego roku.

Rywalizacja odbywać się będzie w 5 konkurencjach: tor przeszkód, budowa wału przeciwpowodziowego, slalom łodzi motorowych, wyścig łodzi wiosłowych i konkurencja specjalna.

Reklamy

W programie Mistrzostw:

23.08.2008 (sobota):
9.00 Poświęcenie łodzi
10.30 Otwarcie Zawodów
11.30 Konkurencja: tor przeszkód
14.30 Pokaz szybkości na wodzie Marszałek Racing Team
15.15 Konkurencja: budowa wału przeciwpowodziowego
17.30 Konkurencja: wyścig łodzi wiosłowych
19.15 – pokaz STIHL® TIMBERSPORTS® Series z udziałem kadry Polski

24.08.2008 (niedziela)
9.45 Zbiórka zawodników, ogłoszenie wyników z soboty
11.15 Konkurencja: slalom łodzi motorowych
14.00 Konkurencja specjalna
15.00 Pokaz szybkości na wodzie Marszałek Racing Team
16.00 Uroczyste zakończenie zawodów i wręczenie nagród

W zawodach OSP Hrubieszów będzie reprezentowana przez drużynę w składzie: Rajmund Kulczyński, Marcin Koniec, Leszek Mazurek, Paweł Kucy, Łukasz Kucy, Marcin Lebiedowicz.

Grzegorz Wojtiuk
Sekretarz OSP Hrubieszów