Jak być dobrym pedagogiem?

Profil socjalny w Liceum Profilowanym Zespołu Szkół nr 1 ( ul. Zamojska 18A) przygotowuje młodzież do szeroko pojętej pracy na rzecz drugiego człowieka. Jego absolwenci często kontynuują naukę na pedagogice, psychologii czy socjologii.

Reklamy

Jednak skończone studia to nie wszystko.

Trzeba mieć przede wszystkim predyspozycje min.: być komunikatywnym, otwartym, wyróżniać się empatią i asertywnością (te właśnie cechy kształtuje nauka na profilu socjalnym). W czasie studiów należy „na własną rękę” zdobywać także wiedzę praktyczną.

Reklamy

Właśnie o tym przekonywał młodzież zaproszony na godzinę wychowawczą student V roku pedagogiki UMCS w Lublinie – Pan Marek Chalastra.

Zależnie od wybranej specjalności studia te dają możliwość pracy w policji, więziennictwie, szkole lub innych ośrodkach opiekuńczo – wychowawczych.

Młodzież miała okazję dowiedzieć się też, jak w praktyce wygląda resocjalizacja. Mimo tak dużego spectrum możliwości, po ukończeniu studiów pedagogicznych, w naszym regionie trudno znaleźć pracę. Do niektórych szkół co roku trafia nawet 100(!!!) CV osób ubiegających się o przyjęcie na stanowisko pedagoga…

***

W imieniu młodzieży dziękuję Panu Markowi Chalastrze za uświadomienie uczniom tego, że aby osiągnąć sukces i spełnić marzenia, trzeba rzetelnie pracować już w szkole średniej. Pan Marek aktualnie szuka pracy w zawodzie pedagoga. Zainteresowanym Jego zatrudnieniem podaję telefon kontaktowy (084) 641-90-14.

Życzymy powodzenia pedagogowi z pasją!

Opr. Daniel Buchowiecki

zobacz zdjęcia >>