21 maja 2024

Jak przykleić sztuczne rzęsy? Aplikacja rzęs krok po kroku

Sztuczne rzęsy na pasku cieszą się coraz większą popularnością, wśród kobiet. Wybierane są na różne okazje, także na co dzień. W wyjątkowy sposób podkreślają spojrzenie, sprawiając, że oczy stają się uwydatnione. Wiele kobiet boi się jednak wykonania samodzielnej aplikacji rzęs, nie wiedząc jak zrobić to prawidłowo i bezpiecznie. Jednakże przyklejenie rzęs na pasku, nie jest wcale trudne i można z łatwością wykonać je samodzielnie w kilka minut.

Jak aplikować rzęsy na pasku? – krok po kroku

Na początku, jeszcze przed aplikacją rzęs na pasku, warto przygotować swoje naturalne rzęsy. Przedłuży to trwałość całej stylizacji. Ważny jest także wybór kleju do rzęs. Musi on być trwały, aby utrzymał rzęsy cały dzień, bez obaw, że odpadną. Kolejnym krokiem w aplikacji sztucznych rzęs, jest otworzenie kleju. Następnie należy chwycić rzęsy pęsetą i nałożyć niewielką ilość kleju na ich końcówkę. Potem odczekaj chwilę, aż klej zastygnie, około 30 sekund. Ostatnim krokiem jest przyłożenie rzęs do powieki. W ten sposób przykleić sztuczne rzęsy, a także wykonując demakijaż z łatwością je usuniesz.

Efekt sztucznych rzęs

Sztuczne rzęsy są doskonałym uzupełnieniem makijażu oka. W ten sposób podkreślisz spojrzenie i nadasz mu charakteru. Co więcej, codziennie możesz pokusić się o inny efekt na oku. Sztuczne rzęsy doskonale sprawdzają się zarówno w makijażu codziennym, jak i wieczorowym. Poza tym ich aplikacja zajmuje zaledwie kilka minut, co sprawia, że możesz pozwolić sobie na nią również na co dzień. Masz możliwość wyboru pomiędzy rzęsami na pasku, a kępkami. Wszystko to, zależy od tego jaki efekt chcesz uzyskać. Poza tym możesz wybrać rzęsy syntetyczne bądź naturalne. I jedne i drugie dają zadowalający efekt. Ponadto dzięki szerokiej ofercie sztucznych rzęs, z łatwością wybierzesz te które będą idealnie pasować także na co dzień. W sklepie Innsi znajdziesz wiele produktów i akcesoriów do makijażu, takich jak pisak do brwi, czy zestaw pędzli do makijażu, a także waxing.

Rzęsy na pasku czy kępki? Które wybrać?

Pamiętaj, że odpowiednio wyczyszczone rzęsy na pasku posłużą Ci długi czas. Wybór pomiędzy kępkami a rzęsami na pasku, uzależniony jest przede wszystkim od osobistych preferencji. Zarówno jedne, jak i drugie dają pożądany efekt. Doskonale sprawdzą się szczególnie dla kobiet, które mają opadającą powiekę, krótkie i rzadkie naturalne rzęsy, a także tych, pragnących podkreślić spojrzenie. Co więcej, rzęsy warto dopasować do kształtu i wielkości oka. Kobiety posiadające niewielkie oczy, powinny zrezygnować z długich, bardzo gęstych rzęs, które będą wyglądać sztucznie, a także mogą optycznie zmniejszyć oko. Należy zwrócić uwagę na to, że rzęsy mają podkreślić spojrzenie i być jedynie uzupełnieniem makijażu.

Sztuczne rzęsy doskonale prezentują się wraz z czarną kreską, namalowaną eyelinerem. W ten sposób nie widać miejsca, gdzie umieszczony został klej. Pamiętaj, że sztuczne rzęsy zawsze możesz dopasować do okazji. Spojrzenie podkreślone za pomocą sztucznych rzęs to absolutny hit w makijażu.

­

(tekst i fot. mat. partnera)