19 maja 2024

Jak zwiększyć dochód swojej nieruchomości pod wynajem? Zainwestuj w tapety!

Czy opłaca się kłaść tapety w mieszkaniach przeznaczonych pod wynajem? Wiele osób krzywi się na samą myśl o wykończeniu ścian w ten sposób, ponieważ w większości przypadków nie wiedzą, jak podejść do tematu, zwłaszcza jeśli chodzi o tapetowanie mieszkań urządzanych pod wynajem.

Ściany akcentujące są niezbędne dla zbudowania modnego wnętrza, a tapeta jest świetnym narzędziem, który może nam do tego posłużyć. Jej trwałość jest większa niż wielu farb. Weźmy pod uwagę chociażby nieme świadectwo tapet do tej pory zdobiących wewnętrzne komnaty pałaców czy wystój domów, mających nawet setki lat.

Wiele nowoczesnych mieszkań pod wynajem urządza mieszkanie kładąc akcent na centralną część mieszkania, tak by w pozostałej części pozostawić bardziej stonowany, nawiązujący do akcentu styl. Jako właściciel, być może w przeszłości przywykłeś do odświeżania ścian nieruchomości co jakiś czas. W ostatnim czasie profil najemcy znacznie się zmienił. Jest gotów zapłacić, ale nie za byle co. Jest bardziej wymagający, wyrafinowany i świadomy wzornictwa, które niosą aktualne trendy. Piękna, luksusowa tapeta z Innetapety.pl będzie stanowiła niezwykle atrakcyjny element mieszkania, za który wielu osób będzie gotować dopłacić.

Korzyści z używania tapety w wynajmowanej nieruchomości są liczne. Wymieńmy choćby niektóre:

 • Jeśli wybierzesz mądrze i poprawnie położysz tapetę, kto wie, jak długo będzie pracować na twoje zyski? Według ekspertów średnia trwałość tapet wynosi od dziesięciu do piętnastu lat. To zazwyczaj okres, po którym i tak planuje się remont. Nawet jeśliby tak nie było w twoim wypadku, są duże szanse, że tapeta przetrwa w dobrym stanie nawet dłużej.
 • Na etapie początkowym, możesz być nieco zaskoczony kosztem zakupu tapety, który będzie droższy od położenia farby. Jednak ze względu na swoją długowieczność może okazać się w konsekwencji tańsza niż farba.
 • Gruba tapeta zakryje również wiele grzeszków widocznych na ścianach, trudnych do zakrycia jedynie farbą. Podnosi to znacznie standard wnętrza, gdy po oczach nie uderzają nas pęknięcia na ścianach czy nawet nierówności.
 • Tapeta jak mało co tworzy atmosferę luksusu i przepychu. Może tchnąć nowe życie w zużyte lub po prostu nudne i nieatrakcyjne rynkowo wnętrze i sprawić, że będzie klasyczne czy współczesne w zależności od dobranego wzornictwa i kolorystyki.
 • Dostępność nieprzebranej ilości wzorów, kolorów stwarza ogromne możliwości. Tutaj nie będzie mieć sobie równych, chyba, że zatrudnisz artystów do udekorowania ścian, ale zapewne wtedy będzie ci ciężko zmieścić się w budżecie.
 • Obecnie istnieją możliwości łączenia technik dekoratorskich i dostępne są tapety, które dają pożądaną fakturę i zakrywają mankamenty, a można je też malować farbą.

NASZE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PRACY Z TAPET:

 • Z pośród pomierzeń, które nadają się pod tapety najbardziej poleca się: salony, sypialnie, korytarze, jadalnie i przestrzenie na otwartym planie.
 • Aby uniknąć ciężkiego i przytłaczającego wnętrza, może nie tapetować całego wnętrza, tylko postawić na ścianę akcentującą.
 • Najlepiej wybrać mniejszą ścianę akcentującą, aby przyciągnąć uwagę i podkręcić nastrój w pomieszczeniu lub dopełnić tonację znajdującą się w całej projektowanej przestrzeni.
 • Nie zawsze dobrym rozwiązaniem jest tapetowanie pokojów dziecięcych, ponieważ szybko rosną a co za tym idzie ich upodobania zmieniają się równie często. Poza tym dzieci mają duże upodobanie do wyrażania swojej ekspresji właśnie na ścianach. Dużo łatwiej będzie to ujarzmić ścierką, wałkiem i farbą. Poza tym zmienia się szybko ich emocjonalność. Coś z czym się utożsamiali rok temu, niekoniecznie będzie dla nich aktualne dzisiaj lub za rok. Skazywanie ich na niedopasowany wystrój nie zdziała nic dobrego, a nam zaoszczędzi pieniędzy.
 • Wstępne koszty zakupu tapety czy farby mogą wydawać się porównywalne. W praktyce będą się różnić, ponieważ do położenia tapet zaleca się zatrudnić wykwalifikowaną osobę, która zna się na rzeczy.
 • Zrób aranżacje dobrze, przyłóż się do niej profesjonalnie i ciesz się perfekcyjnym wnętrzem na długo. Również twoi lokatorzy będą podzielać te odczucia. Tapety nigdy nie należy uważać za pracę DIY (ang. Do it yourself – zrób to sam), zwłaszcza w przypadku drogich tapet. W przeciwnym razie łatwo je zepsuć.
 • Nowsze tapety są produkowane z myślą o wygodzie klientów. Stosowane techniki sprawiają, że późniejsze ich usuwanie niczym już nie przypomina, mozolnych prób ściągania starych tapet. Trzymaj się z dala od starszych serii, z których producenci się już wycofują.
 • Ponieważ tapety są podatne na wilgoć, możesz zdecydować, że nie będziesz ich kłaść w pomieszczeniach takich jak kuchniach czy łazienka. Chociaż nie będzie to stanowić reguły.

———-

źródło zdjęcia głównego: https://innetapety.pl/tapety-cristiana-masi

­

(tekst i fot. mat. partnera)