26 kwietnia 2024

Jaki powinien być program kadrowo-płacowy? Ranking

1 stycznia 2022 roku w życie wszedł „Polski Ład” – szereg nowelizacji wprowadzających gruntowne zmiany m.in. w kwocie wolnej od podatku czy dotychczasowym modelu składki zdrowotnej. Daleko idący charakter nowych przepisów sprawił, że coraz więcej marek zaczęło szukać rozwiązań informatycznych, które wesprą firmowy workflow. Jakie czynniki należy uwzględnić, decydując się na program kadrowo-płacowy? Ranking portalu programykadrowoplacowe.pl przyznał pierwsze systemowi Teta HR.

Najlepszy program kadrowo-płacowy – ranking wygrywa system Teta HR

Jednym z najważniejszych założeń zestawienia było wyróżnienie systemów, które zapewniają więcej możliwości niż fundamentalne generowanie listy płac czy ewidencję czasu pracy. Pierwsze miejsca w rankingu zajęły systemy, które zapewniają pomoc przy procesach rekrutacyjnych, naliczaniu wynagrodzeń, zagadnieniach związanych z miękkim HR czy zawiązywaniu umów. Warto pamiętać, że oprogramowanie kadrowo-płacowe powinno uwzględniać aktualne zmiany w prawodawstwie.

Jakie czynniki warto uwzględnić, decydując się na program kadrowo-płacowy? Ranking kładzie duży nacisk na indywidualne potrzeby użytkowników, wynikające m.in. ze specyfiki danego rynku. Innym istotnym kryterium jest m.in. zdolność do automatyzacji poszczególnych zadań, dzięki czemu codzienne praca staje się łatwiejsza i bardziej wydajna.

Czy system Teta HR można dopasować do oczekiwań użytkownika?

Stworzone przez Unit4 Polska narzędzie gwarantuje zaawansowane wsparcie w wielu procesach związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Oprogramowanie kadrowo-płacowe Teta HR jest niezwykle elastyczne i wydajne, zapewniając przy tym szereg rozbudowanych i praktycznych funkcjonalności. Właściwość ta z pewnością okaże się nieoceniona dla dużych instytucji i przedsiębiorstw, które mierzą się z wyzwaniami związanymi z rozproszoną strukturą.

Wśród najważniejszych możliwości systemu Teta HR warto wymienić także naliczanie wynagrodzenia, obsługę kadrową czy zarządzanie rozwojem pracowników w ramach jednego, ogólnodostępnego systemu. Rozwiązanie to zagwarantuje kadrze kierowniczej stały dostęp do wszelkich istotnych danych na temat pracowników – mogą posłużyć one do tworzenia zestawień na temat wynagrodzeń, rekrutacji czy realizacji przyjętych wyznaczników KPI.

Co powinien zapewniać program kadrowo-płacowy? Ranking podkreśla rolę modelu dystrybucji

Zestawienie portalu programykadrowoplacowe.pl podkreśla również kluczową rolę swobodnego wyboru modelu dystrybucji systemów HR & Payroll. Osoby, które planują skorzystać z systemu Teta HR, będą mogły wdrożyć i uruchomić go na własnym serwerze (On-Premise) lub postawić na subskrypcyjny model Software as a Service bądź skorzystać z outsourcingu. Ostateczna decyzja należy do klienta – raz wybrany model można zmienić w przyszłości zgodnie z potrzebami firmy.

Opisane powyżej funkcjonalności stanowią zaledwie część powodów, dla którego na stworzone przez Unit4 Polska rozwiązanie zdecydowało się już kilkaset spośród największych polskich przedsiębiorstw. Prowadzisz firmę, która zatrudnia mniej pracowników? Zapoznaj się z oprogramowanie Teta AIR, napisanego z myślą o potrzebach średnich przedsiębiorstw. 

Źródło: teta.unit4.com – Producent oprogramowania HR i ERP dla Firm

(tekst i fot. mat. partnera)